• Klawisze dostępności
  Przejdź do treści:
  Alt
  1
  Mapa witryny:
  Alt
  2
  Wersja tekstowa:
  Alt
  3
  Wersja kontrastowa:
  Alt
  4
  Wyszukiwarka:
  Alt
  5
  * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
 • Mapa witryny
Zapisy
na zajęcia
Kup bilet
 • Klawisze dostępności
  Przejdź do treści:
  Alt
  1
  Mapa witryny:
  Alt
  2
  Wersja tekstowa:
  Alt
  3
  Wersja kontrastowa:
  Alt
  4
  Wyszukiwarka:
  Alt
  5
  * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
 • Mapa witryny

Od Opery do Musicalu

Muza
Wydarzenie Koncert

Od Opery do Musicalu

Najpiękniejsze pieśni operowe świata oraz największe hity z polskich i amerykańskich musicali. Śpiewa Krzysztof Knapczyk.

20 listopada 2021 r., godz. 18.00, Sala Widowiskowo - Koncertowa Muza, ul. Warszawska 2, Sosnowiec.

Prowadzenie koncertu: prof. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas.

Zapraszamy na wspaniały koncert, w którym muzyka klasyczna zabrzmi jak największe hity z list przebojów, a hity z list przebojów zaśpiewane zostaną jak wielkie pieśni operowe! Podczas koncertu \"Od Opery do Musicalu\" publiczność będzie mogła wysłuchać takich utworów klasycznych jak \"O sole mio\" czy \"La donna e mobile\", a także wielkich hitów z musicali: \"Aladyn\", \"Romeo i Julia\" i „Nędznicy”. Nie zabraknie również autorskich utworów Krzysztofa Knapczyka, w tym wzruszających ballad i własnych pieśni!

Krzysztof Knapczyk - aktor i wokalista (tenor) związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Członek zespołu „Queen Symfonicznie” oraz grupy „A Tribute to Il Divo. The 3 Tenors”, która występuje w Grecji, zdobywając uznanie fanów z całego świata. Okrzyknięty rodzimym, solowym odpowiednikiem włoskiego trio Il Volo. Należy do grona najzdolniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Występował m.in. w Grecji, Niemczech (gdzie studiował w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart) oraz w Stanach Zjednoczonych. Po sukcesach na scenach europejskich powrócił do Polski, gdzie rozpoczął autorską trasę koncertową.

Jego twórczość to muzyka klasyczna śpiewana w nowatorski, oryginalny sposób - z zacięciem popowym i musicalowym. Wprowadza operę \"pod strzechy\" - odkrywa na nowo siłę najpiękniejszych arii i pieśni operowych świata oraz prezentuje je publiczności w nietypowych, współczesnych, \"lekkich\" aranżacjach. Według krytyków skutecznie skraca dystans pomiędzy operą, popem i musicalem, swobodnie poruszając się w każdym z tych gatunków i łącząc je w niepowtarzalne, muzyczne układanki.

Swoimi brawurowymi wykonaniami Krzysztof Knapczyk zdobywa uznanie słuchaczy w każdym wieku. Śpiewa po polsku, angielsku, francusku, włosku i rosyjsku. Od 2014 roku realizuje swój autorski projekt muzyczny \"Opera na ulicy\", z którym odwiedził m.in. Amsterdam, Paryż, Bratysławę, Ateny i Berlin. 

 

20.11.2021 godzina 18:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Bilety w cenie: 110 PLN / 79 PLN / 59 PLN / 49 PLN


Bilety dostępne online:   <KUP BILET ONLINE>

(Uwaga! wpisując w systemie biletowym numer telefonu komórkowego nabywcy należy poprzedzić go numerem kierunkowym 48)


Bilety dostępne również w kasach biletowych znajdujących się w:

Energetycznym Centrum Kultury - ul. Będzińska 65

Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA - ul. Warszawska 2


Sprzedaż biletów dla grup zorganizowanych –  https://michalkaczmarczyk.pl/pliki/2_zam__wienie_bilety_od_opery_20_listopada.doc

 

Więcej na stronie: https://krzysztofknapczyk.pl/

Kontakt w sprawie biletów: prbiuro@prokonto.pl, tel. kom. 607-035-169

Produkcja: Agencja Kreatywna Przemysław Ruta Communication