Sekcja Shinkendo

Pragniemy wszystkich gorąco zachęcić do wzięcia udziału w treningach tej japońskiej sztuki walki mieczem - kataną. Shinkendo to nauka szermierki samurajów, założona przez Kaiso Toshishiro Obatę, który studiując przeróżne systemy i sztuki walki takie jak Iaido, Battodo, Toyama Ryu, Kendo i inne założył własny system posługiwania się bronią samurajów. Ta sztuka walki jednak różni się od innych, swym szerokim wachlarzem możliwości treningowych. Podczas gdy w wielu innych systemach, adepci koncentrują się jedynie na formach kata, czy na sparringach, na treningu Shinkendo studiowanie sztuki walki mieczem odbywa się na wielu płaszczyznach. Od podstawowych suburi (cięć), przez formy tanrengata (formy bez partnera), przez tachiuchi (formy sparringowe) aż do form tameshigiri (czyli cięć wykonywanych ostrą bronią). Shinkendo pragnie przedstawić swym uczniom wszystkie aspekty treningu samurajów, tak by uczyć zarówno form bojowych, koncentracji jak i dokładności i pewności w posługiwaniu się japońskim orężem.

Kaiso Obata wielokrotnie stawał na podiach mistrzostw świata w konkrusach cięć tamashigiri, jest rekordzistą testu Kabuto - Wari (przecinania hełmu japońskiego Kabuto) a jego federacja ma otwarte ośrodki na całym świecie.

Seidokan Dojo w Sosnowcu jest oficjalnie zarejestrowaną sekcją Shinkendo, oferujemy państwu zajęcia pod kierunkiem licencjonowanych instruktorów Shinkendo oraz możliwość wzięcia udziału w seminariach prowadzonych przez światowej klasy mistrzów tej sztuki. Oprócz treningów organizujemy także pokazy sztuk walki, podczas których można zobaczyć formy kata, techniki walki oraz testy cięć "tameshigiri".

Instruktorem zajęć jest Pan Gniewomir Samonczuk

tel. 602-526-781