1. Start
  2. Oni tworzą klub...
  3. Sekcje
  4. Studio piosenki - Kiepurki oraz Pozytywka

Studio piosenki - Kiepurki oraz Pozytywka

Studio piosenki Kiepurki oraz Pozytywka to długoletnia tradycja zajęć artystycznych, pozwalająca  uzdolnionym  dzieciom  z Sosnowca oraz okolic odkryć swój talent i wypracować warsztat. Dla jednych jest szansą na dobrą zabawę i umuzykalnienie swojego życia, a dla niektórych może stać się przepustką do uczynienia śpiewu swoim zawodem.

Zajęcia grupy Kiepurki dedykowane są dzieciom do 12. roku życia, natomiast Pozytywka młodzieży powyżej 12 lat.

Założeniem programowym Studia piosenki jest wypracowanie odpowiedniego poziomu  wokalnego, pozwalającego na radość  z występów, a także  wyposażenie małych solistów śpiewu estradowego w warsztatowe umiejętności posługiwania się głosem, wykorzystywania dynamiki, artykulacji, wypracowania swojego osobistego brzmienia i frazowania w chórze oraz  wyuczenie umiejętności  pracy z mikrofonem. Oprócz nauki śpiewu unisono, grupa prowadzona jest pod względem śpiewu solowego.  Dalsze priorytety to  przygotowanie Kiepurek do kolejnych przeglądów i konkursów wokalnych. Repertuar zespołu jest zróżnicowany, od hitów dziecięcej  muzyki rozrywkowej po utwory klasyczne czerpiące z rodzimego i zagranicznego  folkloru. Dodatkowo członkowie zespołu wokalnego maja zajęcia z ruchu scenicznego.

 

Zajęcia prowadzi Pani Małgorzata Orczyk, wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Kompozycji Interpretacji Edukacji i Jazzu.