1. Start
  2. Oni tworzą klub...
  3. Sekcje
  4. Młodzieżowa Akademia Teatralna

Młodzieżowa Akademia Teatralna

W MAT funkcjonuje siedem, zróżnicowanych pod względem zaawansowania i wieku uczestników, grup teatralnych: Kwadryga, Bambino, Krotochwila, Granda, Kreacja, Melpomena oraz Meluzyna  (grupa Uniwersytetu Trzeciego Wieku). Każda z grup spotyka się na zajęciach teatralnych dwa razy w tygodniu, pracując nad różnymi aspektami sztuki teatralnej: szkolą dykcję, analizują  i interpretują teksty, uczą się budowania charakterystyki konkretnych ról i rozumienia tekstów literackich, ćwiczą ruch sceniczny. Dzieci i młodzież mają nie tylko możliwość rozwijania swoich artystycznych pasji, ale uczą się również odpowiedzialności, pracy w grupie, pokonują swoje ograniczenia i słabości.

Rezultatem całorocznej pracy artystycznej młodych aktorów są spektakle oraz etiudy, grane między innymi dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych.


Zajęcia prowadzone są przez Panią Ewę Bryk - Nowakowską,  aktorkę z bogatym doświadczeniem scenicznym. Przez wiele lat pracowała w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana oraz w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum. Jest założycielem i dyrektorem Studia Teatralnego Arlekin w Będzinie. 

Więcej na stronie: www.mat.kiepura.pl