1. Start
  2. Aktualności
  3. IV Zagłębiowski Wieczór Bardów - STATECZEK 2021

IV Zagłębiowski Wieczór Bardów - STATECZEK 2021

05 października 2021 18.00 Muza Muzyka

IV Zagłębiowski Wieczór Bardów - STATECZEK

Jeżeli chcecie Państwo trafić do krainy, w której łagodność będzie czynnikiem dominującym, to z pewnością powinniście znaleźć się na tegorocznym „Stateczku”. Poezja nie tyle śpiewana ale wyśpiewana w różny i niepowtarzalny sposób przeniesie Państwa w świat, który nie musi być idealizowany okazjonalnie. Każda wrażliwość, ba, nadwrażliwość nawet, odnajdzie tutaj swój ideał, albowiem szukamy wszyscy przestrzeni, która uzmysłowi nam, że świat nadal jest piękny i potrafi nas zachwycać. Tym magicznym  „Stateczkiem” popłyną z Wami:

Zbigniew Teper  bard Zagłębia Dąbrowskiego, który  przeniesie Państwa w  podróże po bezkresach życia, miłości i tęsknot. Każdy utwór to osobna opowieść. Z ciekawych opowieści tworzy się program. Światy pocerowane z lekkości po gęste metafory a muzyka jest dopełnieniem programu, który zapada w pamięć.

Ballabard tworzą muzycy, których połączyła pasja do muzyki a ściślej, do piosenki poetyckiej. Zespół istnieje od 2012 roku i na przestrzeni tego czasu zagrał wiele koncertów z piosenkami polskich i zagranicznych bardów. Muzycy potrafią przenieść w klimaty intymne jak również w bardziej żywiołowe sekwencje co nie zmienia faktu, że pozostają w pamięci słuchacza znacznie dłużej niż na czas trwania koncertu. Skład zespołu jest zmienny w zależności od repertuaru „Opowiem Wam o Bułacie”. Koncert z mniej znanymi utworami Bułata Okudżawy z pewnością zachwyci Państwa świeżością i odkryciem na nowo jego twórczości. Jeżeli sądzicie, że słyszeliście już wszystko w tym temacie, to zapewne są to poglądy do zweryfikowania. Zespół zaprasza w składzie:

Marek Długopolski - gitara, śpiew

Kinga Jędrzejek - śpiew

Jacek Maliszczak - instrumenty perkusyjne

Bartłomiej Paluch - instrumenty klawiszowe

Wojciech Paluch - skrzypce

 

Banda Edwarda to śląsko - zagłębiowska grupa złożona z muzyków, którzy swoje inspiracje czerpią z różnych stylów i gatunków. Zespół opiera swój repertuar na autorskich tekstach i aranżacjach utworów zmarłego w 2013 roku poety i muzyka Edwarda Kluczewskiego z którym przez wiele lat tworzyli założony przez niego zespół OLD WAVE. To właśnie poetyckie teksty połączone w wyszukaną warstwą muzyczną sprawiają, że ich koncertowe wykonania są eksplozją niezwykłej energii, która udziela się słuchaczom i na długo pozostaje w pamięci.

Muzyka zespołu to nowoczesne połączenie  wielu muzycznych stylów i gatunków, zbudowana na solidnych fundamentach blues-rocka, pewnych  jednak odwołań do jazzu czy muzyki elektronicznej. Tym razem Zespół zaprezentuje utwory w nieco bardziej akustycznej wersji. Można powiedzieć, że pokaże drugie oblicze, w czysto poetyckiej, zawoalowanej muzycznie wersji.

Rawa Blues Festival, Festiwal „Ku przestrodze” im. R. Riedla, Festiwal , „Blues bez Barier”, „Front Porch Blues”, Festiwal „BLusowo”, „Blues nad Okszą”, „Sopot TOPtrendy Festiwal”,czy „Open\'er Festival” to tylko niewielka część imprez muzycznych w których, w ramach różnych projektów muzycznych, uczestniczyli muzycy zespołu.

Wielokrotnie występowali na jednej scenie m.in. z zespołami: Budka Suflera, Obstawa Prezydenta, IRA, De Mono, Dżem, Cree...

Ich muzyczny dorobek to również wiele nagród na festiwalach oraz przeglądach muzycznych.

 

Zespół występuje w składzie:

BRONISŁAW GILEWSKI - wokal

JACEK ŻUREK - gitara

JANUSZ CYZIO - klawisze

KRZYSZTOF KUŹNIK - bas

ADAM CYZIO - instrumenty perkusyjne

 

05.10.2021 godzina 18.00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Bilet w cenie: 10,00zł  <KUP BILET ONLINE>


Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl oraz w naszych kasach biletowych znajdujących się  w MUZIE oraz Energetycznym Centrum Kultury.

Zakup biletów jest równoznaczny z akceptacją: ZASAD BEZPIECZEŃSTWA UDZIAŁU W ZAJĘCIACH I PRZEDSIĘWZIĘCIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MIEJSKI KLUB IM. JANA KIEPURY.