1. Start
  2. Aktualności
  3. Koncert duetu skrzypcowo - gitarowego DIEZ CUERDAS

Koncert duetu skrzypcowo - gitarowego DIEZ CUERDAS

04 lipca 2021 18.00 Klub im. Jana Kiepury Muzyka

Diez Cuerdas to zespół instrumentalny założony w 2014 roku przez skrzypka Grzegorza Wojtasika oraz gitarzystę Jana Kudełkę, absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach, a przede wszystkim pasjonatów klasycznej muzyki kameralnej, którzy na dziesięciu strunach przenoszą słuchaczy w świat piękna i niezwykłych emocji muzyki Bacha, Paganiniego, Bartoka czy Piazzolli.

Grzegorz Wojtasik - kształcił się Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec prof. Rolanda Orlika. Jest laureatem Nagrody Specjalnej na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej "Wokół Vivaldiego" w Krakowie. Współpracował z takimi orkiestrami jak: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach i AUKSO kameralna orkiestra miasta Tychy. Uczestnik kursów muzycznych w Łańcucie i Żaganiu. Od 2013 r. zatrudniony na stanowisku skrzypka w Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Jan Kudełka - kształcił się w katowickiej Akademii pod okiem prof. Aliny Gruszki. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych, z czego najważniejsze są pierwsze nagrody na konkursach w Austrii, Grecji i Chorwacji. Jako solista i kameralista koncertował w wielu krajach Europy (Włochy, Anglia, Dania, Szwecja, Słowacja, Czechy, Węgry). Na co dzień uczy gitary w Szkole Muzycznej w Rudzie Śląskiej, a od 2014 roku jest także pedagogiem swojej macierzystej uczelni.

Repertuar koncertu: A. Corelli, N. Paganini, P. de Sarasate, A. Piazzolla, B. Bartok, H. Wieniawski.

 

04.07.2021 godzina 18.00

Miejski Klub im. Jana Kiepury

ul. Będzińska 6, Sosnowiec

 

Wstęp za okazaniem wejściówki


Bezpłatne wejściówki na koncert dostępne w naszych kasach biletowych:

- kasa Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA, ul. Warszawska 2

- kasa Energetycznego Centrum Kultury, ul. Będzińska 65

 

Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją: ZASAD BEZPIECZEŃSTWA UDZIAŁU W ZAJĘCIACH I PRZEDSIĘWZIĘCIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MIEJSKI KLUB IM. JANA KIEPURY.

 

Zapraszamy