1. Start
  2. Aktualności
  3. III Zagłębiowski Wieczór Bardów - STATECZEK 2020

III Zagłębiowski Wieczór Bardów - STATECZEK 2020

20 października 2020 18:00 | Wstęp wolny Muza Muzyka

III Zagłębiowski  Wieczór Bardów - STATECZEK 

Jeżeli szukamy poezji w muzyce , jeśli chcemy poznać doznania  bardów, którzy poprzez własną wrażliwość podzielą się z Państwem przemyśleniami na temat świata i otaczającej rzeczywistości , to ten koncert pozwoli na wypełnienie metafizycznej przestrzeni.  Arek Zawiliński, Zespoły : Do trzech razy sztuka, oraz Dobre ludzie. To oni popłyną w tegorocznym rejsie. „STATECZEK” zabierze Was, Szanowni Państwo, na swój pokład w rejs pełen łagodności i sztormów. Jak co roku, odnajdziecie to na co czekaliście …


Arek Zawiliński – autor i wykonawca z pogranicza bluesa, folku i ballady. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Ma za sobą koncerty live w Polskim Radio Gdańsk 2x, Bydgoszcz, Rzeszów itp. Laureat wielu festiwali mi. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie,  Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań. Piosenkarnia – Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd. Współpracował m.in. z zespołami Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, Kropla Życia, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, BGB, oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem. Twórca formacji Na Drodze.


Zespół: Do trzech razy sztuka

Piosenka literacka , poezja śpiewana. Koncerty Zespołu „Do trzech razy sztuka” to podróże po bezkresach życia , miłości i tęsknot. Każdy utwór to osobna opowieść . Z ciekawych opowieści tworzy się program. Zbigniew Teper, Mateusz Prześlak, Michał Kubarski – to skład , który z nowymi autorskimi utworami Zbigniewa Tepera przenosi w światy pocerowane z lekkości po gęste metafory a wyrafinowana muzyka jest dopełnieniem programu, który zapada w pamięć. Artystyczne dokonania zespołu pozwalają wierzyć, że czasami warto zapiąć pasy bezpieczeństwa aby zbyt wysoko się nie unieść. Unoszenie i wewnętrzna lewitacja nie trwają wiecznie. Z reguły trwają do końca koncertu oraz w trakcie jego wspomnień.


Zespół : Dobre Ludzie to zaskakująca mieszanka gatunkowa. Ambicją zespołu jest łączenie niebanalnych, poetyckich tekstów z nieoczywistymi formami muzycznymi. W muzyce grupy znaleźć można m.in. elementy rocka, bluesa, jazzu, gospel czy folka. Wszystkie teksty pisze muzykujący poeta i dziennikarz Szymon Babuchowski, który jest także wokalistą Dobrych Ludzi. Piosenki śląskiego zespołu goszczą w stacjach radiowych i pojawiają się na listach przebojów. Obecnie Dobre Ludzie promują swoją drugą płytę zatytułowaną „Dalej”. To rozpisana na piosenki poruszająca opowieść o sile miłości, która wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje.

Skład zespołu: Szymon Babuchowski - śpiew, Jacek Raciborski - gitara basowa, mandolina, Paweł Węgier - gitara akustyczna, Anna Leszczyńska-Rożek - skrzypce, Łukasz Szmajduch - instrumenty klawiszowe, Szymon Makowski - perkusja

 

20.10.2020 godz. 18.00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Wstęp wolny

 

Uczestnictwo jest równoznaczne z akceptacją:

ZASAD BEZPIECZEŃSTWA UDZIAŁU W ZAJĘCIACH I PRZEDSIĘWZIĘCIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MIEJSKI KLUB IM. JANA KIEPURY.