1. Start
  2. Aktualności
  3. Wystawa Sekcji Fotografii z Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury

Wystawa Sekcji Fotografii z Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury

11 sierpnia - 30 września 2020 Wernisaż 11.08.20 g. 18.00 Galeria MUZA Wystawa

Wystawa Sekcji Fotografii z Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu:

TWÓRCZOŚĆ W CZASIE PANDEMII

 

W związku z pandemią COVID19 działalność stowarzyszeń twórczych i instytucji kultury została zawieszona. Wraz  z nakazem izolacji społecznej, bezpośrednia praca artystyczna przez kilka miesięcy nie była możliwa. Czas pandemii, mimo że trudny i dramatyczny, stał się także interesującym zjawiskiem społecznym, stanowiącym  twórczą inspirację dla artystów wszystkich dziedzin sztuki, w tym również dla twórców zrzeszonych w SEKCJI  FOTOGRAFII działającej przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu.

Prezentowana wystawa eksponuje prace wykonane przez członków Sekcji w czasie od początku marca do końca czerwca 2020 roku. W tym czasie realizowali oni swoje propozycje twórcze w dziewięciu wybranych konkursach tematycznych, takich jak: - martwa natura -fotografia produktu - motyw w centrum kadru - mój dom - kolor - czerń i biel -  itp. 

Dzięki inwencji autorów i ich wrażliwości powstały bardzo interesujące fotografie o dużych walorach artystycznych i ciekawych rozwiązaniach formalnych. Wyraźnie widać też indywidualne podejście autorów do poszczególnych zadań tematycznych, co w rezultacie zadecydowało o ostatecznym efekcie powstałej fotografii, która stanowi przemyślaną, autorską wypowiedź twórczą.

Ta ekspozycja jest dowodem, że nawet w czasie pandemii można aktywnie realizować swoje artystyczne pasje, dzięki współczesnym możliwościom kontaktów internetowych.

 

Sosnowiec, sierpień 2020 r.

Zbigniew Podsiadło - opiekun artystyczny grupy

 

Autorzy prac: Zdzisław Biernaś, Krystyna Dubińska, Katarzyna Dworaczek, Urszula Iwan, Barbara Kubala, Wioleta Pawlak, Teresa Solarz

 

11. - 29.08.2020

Galeria MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Wernisaż wystawy

11.08.2020 | g. 18.00

Wstęp wolny

 

01. - 30.09.2020

Energetyczne Centrum Kultury

ul. Będzińśka 65, Sosnowiec

Wstęp wolny