1. Start
  2. Aktualności
  3. Spektakl muzyczno - taneczny: MARZYCIEL

Spektakl muzyczno - taneczny: MARZYCIEL

30 sierpnia 2020 18.00 Muza Spektakl

Spektakl muzyczno - taneczny MARZYCIEL


Znany aktor oraz tancerz opowie barwną historię o swej drodze po marzenia z okazji 15 rocznicy pobytu w Polsce. Spektakl łączy taniec, śpiew, fotografię oraz film.

STEFANO TERAZZINO – sycylijczyk od 15 lat mieszkający w Polsce, zawodowy międzynarodowy tancerz, profesjonalista w tańcach latynoamerykańskich klasa S, zwycięzca European Champion 2011 Show Dance. Znany polskiej publiczności z wielokrotnego udziału w programie „Taniec z gwiazdami”, gdzie zwyciężył 4-krotnie a także zwycięzca telewizyjnego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Występował na deskach teatru Buffo, Rampa, Ateneum, Teatru MY. Na swoim koncie ma wiele serialowych ról, a sukcesem cieszy się choreografia do filmu „Zimna wojna”, która zdobyła wiele nagród. Ponadto aktor, wokalista, kostiumolog, a przede wszystkim MARZYCIEL.

Na swoją 15 rocznicę pobytu w Polsce postanowił wraz z włoską reżyserką Angelą Ottone, która również mieszka w Polsce, stworzyć spektakl taneczno-muzyczny, który opowiada swoją historię i przebytą drogę po własne marzenia. To opowieść o nim samym: o synu emigrantów, który był wychowywany w Niemczech. Mówi o poczuciu wyobcowania i na niemieckiej ziemi, i na rodzimej wyspie. O poszukiwaniu siebie i swoich korzeni. A przede wszystkim o pasji, nadziei i największej miłości – TAŃCU.

Podczas spektaklu piosenki włoskie i polskie śpiewane przez Stefano Terrazzino, choreografie taneczne w różnych stylach i monologi głównego bohatera przeplatają się ze sobą tworząc spójną całość.  W przedstawieniu wykorzystywane są popularne polskie piosenki budzące nutę nostalgii w sercach Polaków, znane włoskie utwory tak lubiane latami przez polską publiczność, jak również nieznane włoskie piosenki ukochane z kolei przez Włochów. Spektakl często w sposób żartobliwy, a czasem z nutą wzruszenia przedstawia mentalność, zwyczaje i marzenia zarówno Polaków, jak i Włochów. Stefano Terrazzino gra z publicznością angażując ją w niektóre części widowiska.

Na scenie występują artyści – tancerze specjalizujący się w różnych stylach tanecznych. Podczas przedstawienia wykorzystywany jest mapping, dzięki czemu staje się ono widowiskiem multimedialnym, gdzie wyświetlane animacje współgrają z grą aktorów oraz wzmacniają ich przekaz.

 

Obsada:

Taniec – Stefano Terrazzino, Paulina Biernat, Jarosław Mysona, Francesco Colavito

Wokal – Stefano Terrazzino

Muzyka – Marek Tarnowski, Jakub Kotynia, Maciej Dziedzic

 

Twórcy:

Scenariusz – Angela Ottone, Stefano Terrazzino

Reżyseria – Angela Ottone

Choreografia – Agnieszka Konopka, Stefano Terrazzino

Scenografia – Katarzyna Bauer

Wizualizacje – Aleksander Janas

Kostiumy – Jakub Kołaczek, Stefano Terrazzino

Aranżacja muzyczna – Marek Tarnowski

 

30.08.2020 godz. 18.00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Bilety w cenie: Kat. A - 59,00zł / Kat. B - 49,00zł

Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl oraz w naszych kasach biletowych znajdujących się  w MUZIE oraz Energetycznym Centrum Kultury. Zalecamy zakup biletów drogą online. 

W przypadku zakupu pojedynczego biletu, prosimy o zakup tych miejsc, które są wskazane na planszy jako pojedyncze. Podobnie, jeśli wybieracie się Państwo we dwoje, prosimy o zakup miejsc wg zaplanowanego rozkładu. Możliwość zajmowania miejsc obok siebie dotyczy członków rodziny i osoby zamieszkujące wspólnie. Rozkład miejsc wynika z obowiązujących przepisów i jest podyktowany Państwa bezpieczeństwem.

Zakup biletów jest równoznaczny z akceptacją:

ZASAD BEZPIECZEŃSTWA UDZIAŁU W ZAJĘCIACH I PRZEDSIĘWZIĘCIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MIEJSKI KLUB IM. JANA KIEPURY.