1. Start
  2. Aktualności
  3. Spektakl muzyczny - JUDY

Spektakl muzyczny - JUDY

27 czerwca 2020 18:00 Muza Teatr

 ”Judy” - historia upadłej gwiazdy

 Spektakl muzyczny na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego

reżyseria: Dominik Nowak

opieka wokalna: Agnieszka Kowalska

akompaniament: Przemysław Zalewski

obsada: Katarzyna Misiewicz – Żurek, Lesław Żurek

„Judy” to spektakl muzyczny inspirowany życiem oraz twórczością legendarnej amerykańskiej aktorki i wokalistki Judy Garland. Akcja przedstawienia rozgrywa się w 1969 roku w garderobie kopenhaskiej sali koncertowej tuż przed jej ostatnim wyjściem na scenę – trzy tygodnie później znaleziono ją martwą w jej wynajętym domu w Londynie. Przyczyną śmierci było „przypadkowe przedawkowanie barbituranów”, próby samobójczej nie stwierdzono. Koroner dodał, że Garland i tak żyła „na kredyt” między innymi z powodu marskości wątroby. Miała 47 lat. Ceremonię pogrzebową przeprowadził pastor, który trzy miesiące wcześniej udzielił jej ostatniego, piątego już ślubu. Liza Minnelli powiedziała o śmierci swojej matki: „To nie samobójstwo - była po prostu zmęczona, jak kwiat, który daje światu radość i piękno, a potem więdnie”. Spektakl jest zabawną i jednocześnie gorzką opowieścią o życiu „tam, gdzie gwiazd jest więcej niż na niebie”, refleksją nad przemijaniem i blaknięciem blasku sławy, próbą rozliczenia się z całego życia. Zaglądając do garderoby Judy Garland podglądamy intymny świat schowany przed publicznością, słuchamy piosenek śpiewanych „tylko dla siebie”, śmiejemy się z anegdot, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, stajemy się adresatem zwierzeń ze świata znajdującego się „gdzieś tam ponad tęczą”.

 

Twórcy:

Katarzyna Misiewicz – Żurek

Aktorka sceniczna i filmowa znana między innymi z seriali „Na wspólnej”, „Samo życie”, „Na dobre i na złe”, występowała w krakowskich teatrach Łaźnia, Stu i Nowym, warszawskiej Wytwórni, gdańskim Wybrzeżu czy szczecińskim Teatrze Współczesnym, niedawno rozpoczęła swoją muzyczną karierę pod pseudonimem „Luna”.

Lesław Żurek

Aktor filmowy,telewizyjny i teatralny. Grał w serialach: „Egzamin z życia”,”Londyńczycy”,”Przepis na życie”, „Wojna i miłość-1920” oraz w filmach: „Mała Moskwa”, „Mniejsze zło”, „Randka w ciemno”, „Ogród Luizy”.

Dominik Nowak

Rocznik 80-ty, aktor, reżyser, współzałożyciel Teatru Nowego w Krakowie, autor licznych projektów teatralnych, pedagog teatralny, autor dramatów i scenariuszy filmowych, laureat kilku nagród za działalność artystyczną i organizacyjną. Zagrał kilkadziesiąt ról w teatrze, filmie, serialach i programach telewizyjnych, występuje również jako prezenter na estradzie. Posiada doświadczenie w budowaniu ról charakterystycznych, dobrze czuje się w repertuarze komediowym oraz grotesce.

Agnieszka Kowalska

Absolwentka Wydziału Instrumentalnego i Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Warszawie. Absolwentka Studium Nauczycielskiego nr III w Warszawie. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie.

 

27.06.2020 godzina 18:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec


Bilety w cenie: Kat.A - 59,00zł / Kat.B - 49.00zł

Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

Bilety w sprzedaży również w dniu wydarzenia w kasie Muzy,

na 2 godziny przed rozpoczęciem spektaklu. Zalecamy zakup biletów drogą online. 


W przypadku zakupu pojedynczego biletu, prosimy o zakup tych miejsc, które są wskazane na planszy jako pojedyncze.
Podobnie, jeśli wybieracie się Państwo we dwoje, prosimy o zakup miejsc wg zaplanowanego rozkładu. Możliwość zajmowania miejsc obok siebie dotyczy członków rodziny i osoby zamieszkujące wspólnie. Rozkład miejsc wynika z obowiązujących przepisów i jest podyktowany Państwa bezpieczeństwem.


Zakup biletów jest równoznaczny z akceptacją:

ZASAD BEZPIECZEŃSTWA UDZIAŁU W ZAJĘCIACH I PRZEDSIĘWZIĘCIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MIEJSKI KLUB IM. JANA KIEPURY.