1. Start
  2. Aktualności
  3. Koncert Jazzowy w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu SDMZiN 2020

Koncert Jazzowy w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu SDMZiN 2020

26 września 2020 19:00 | wstęp wolny ECK Muzyka

Szanowni Państwo,

 

informujemy, że zgodnie z zaleceniami Urzędu Miasta Sosnowca Miejski Klub im. Jana Kiepury przenosi: Koncert Jazzowy w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu SDMZiN 2020 na 26.09.2020. Powodem tej decyzji jest troska o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo.


Koncert Jazzowy w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu

Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej

 

Maurizio Di Fulvio Trio (Włochy)

Maurizio Di Fulvio - gitara

Giuseppe Continenza - gitara

Simona Capozucco - wokal

 

Program koncertu: http://sosnowieckiednimuzyki.pl/pl,program


Maurizio Di Fulvio Trio - W stylistyce i interpretacji Maurizio Di Fulvio łączy momenty, które dominują w rytmicznych rygorach i przyjęciu formalnych założeń zapożyczonych z historii Europy, z momentami autentycznej praktyki egzekwowalnej zgodnie z ich ekspresyjnym językiem i kulturą muzyczną Afryki i Ameryki Łacińskiej. Program koncertowy prezentuje w oryginalnych kombinacjach,  stylową i fascynującą interpretację „choro brasileiro” i „włoskiej tradycji neapolitańskiej”, a jednocześnie eklektyczną i fascynującą realizację „latin jazzu”. Instrumentalna elegancja, równowaga i techniczne wykonanie oraz bezbłędne brzmienie to najbardziej dominujące cechy Trio, które gościło na najważniejszych festiwalach w Europie i Ameryce. Ich gra jest emocjonalna i pełna patosu.

Maurizio Di Fulvio - lider trio, włoski gitarzysta i kompozytor, który jest uważany przez krytyków za jednego z najbardziej oryginalnych i niezwykłych gitarzystów naszych czasów. A oto kilka fragmentów recenzji z jego koncertów:

- „wszechstronny i eklektyczny, porywczy i spontaniczny, zręczny i wyrafinowany aranżer, improwizator”,

- „potrafi czytać i powracać z taką samą siłą i intensywnością różnych języków muzycznych”,

- „jego występy, czasem szorstkie, energiczne, a czasem eleganckie i wyszukane, zawsze    pozostają w równowadze między szacunkiem dla tradycji a innowacją”,

- „jego sztuka jest wspierana instrumentalną naturalną elegancją”,

- „autentyczna huśtawka saudade swing  i zapachów śródziemnomorskich  w repertuarze piosenek na albumach nagranych przez gitarzystę”.

Maurizio di Fulvio nagrał kilka albumów CDs: „Sweety notes 2000”, „Sródziemnomorskie smaki 2003”, „Flight of Fugues 2004”, „On the Way to Wonderland of 2007”, „Carinhoso 2010” i „Vucchella” (2018).

Giuseppe Continenza - uważany jest za jednego z najlepszych gitarzystów jazzowych Włoch. Od 2000 roku występuje z legendarnym gitarzystą Bireli Lagrene. Podczas koncertów przechodzi od akompaniamentu do głosu solowego tworząc atmosferę pełną muzycznego piękna i wykwintnej muzykalności.

Simona Capozucco - to „jeden z najbardziej pożądanych i cenionych włoskich głosów”, który współpracował z jednymi z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych i popowych na międzynarodowej scenie muzycznej. Cechuje ją silna osobowość i rzadka koncentracja na wykonywanym utworze.

 

26.09.2020 g. 19.00

Energetyczne Centrum Kultury,

ul. Będzińska 65, Sosnowiec

 

Wstęp wolny