1. Start
  2. Aktualności
  3. Koncert Chóralny w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu SDMZiN 2020

Koncert Chóralny w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu SDMZiN 2020

24 września 2020 19:00 | wstęp wolny Kościół Muzyka

Szanowni Państwo,

 

informujemy, że zgodnie z zaleceniami Urzędu Miasta Sosnowca Miejski Klub im. Jana Kiepury przenosi: Koncert Chóralny w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu SDMZiN 2020 na 24.09.2020. Powodem tej decyzji jest troska o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo.


Koncert Chóralny w ramach XIX Międzynarodowego festiwalu

Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej


Dziewczęcy Chór Katedralny PUELLAE ORANTES

ks. Władysław Pachota - dyrygent

Marcin Kucharczyk - organy

 

Program koncertu: http://sosnowieckiednimuzyki.pl/pl,program


Dziewczęcy Chór Katedralny PUELLAE ORANTES istnieje od 1985 roku. Założycielem i dyrygentem chóru jest ks. Władysław Pachota. Za kształcenie wokalne odpowiada sopranistka Aleksandra Topor, będąca również kierownikiem artystycznym „Puellae Orantes”. Zespół  gwarantuje wysoki poziom artystyczny, będący efektem systematycznej i efektywnej pracy edukacyjnej. Jest laureatem 26 konkursów chóralnych. Pięciokrotnie pretendował do Grand Prix międzynarodowych konkursów chóralnych – w Arezzo (Włochy), Warnie (Bułgaria), Florencji (Włochy), Tajpej (Tajwan) oraz Rimini (Włochy), gdzie zdobył najwyższe trofeum. Oprócz Grand Prix konkursu chór „Puellae Orantes” otrzymał medal Prezydenta Republiki Włoch. Jest to jedyna tak prestiżowa nagroda zdobyta przez polski zespół w historii konkursu. Tarnowski chór koncertował w większości krajów europejskich, Stanach Zjednoczonych i Tajwanie. Wydał 11 płyt CD, z których trzy były nominowane do nagrody FRYDERYK, a jedna z nich otrzymała statuetkę FRYDERYKA. Ponadto wydawnictwa fonograficzne chóru zostały wyróżnione Złotymi i Platynowymi Płytami CD oraz DVD. Tarnowski chór jest pomysłodawcą i organizatorem nowatorskich, unikatowych projektów artystycznych z udziałem wybitnych artystów, m.in. wraz z Orkiestrą Solistów Wiedeńskich nagrał płytę "Szlakiem Straussa", zawierającą najbardziej znane walce i polki dynastii Straussów w wersji wokalno-instrumentalnej. W 2015 r. wykonał koncerty z dwukrotnym laureatem nagrody Grammy zespołem "The King\'s Singers", w 2016 roku wystąpił z najsłynniejszym kwintetem blaszanym "Canadian Brass", a w 2019 r. zrealizował koncert Vivat Polonia pod batutą światowej sławy japońskiego dyrygenta Chikara Imamury.

Dla "Puellae Orantes" powstało ponad 100 utworów skomponowanych lub zaaranżowanych przez kilkunastu kompozytorów m.in. "Missa pro Patria", dzieło skomponowane przez Łukasza Farcinkiewicza z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoją światową premierę miało podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Tarnowie, 10 listopada 2018 r.

Chór dokonał nagrań dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, telewizji francuskiej France 2 i France 3, Radia Watykańskiego, holenderskich i francuskich rozgłośni radiowych.

 

24.09.2020 g. 19.00

Kościół pw. św. Tomasza Apostoła,

ul. Orla 19, Sosnowiec

 

Wstęp wolny