1. Start
  2. Aktualności
  3. Wystawa fotografii Beaty Sołtysik - Nowy York

Wystawa fotografii Beaty Sołtysik - Nowy York

02 - 31 marca 2020 Galeria MUZA Wystawa

Beata Sołtysik

Absolwentka Wydziału Artystycznego w  Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w pracowni malarstwa prof. Lecha Kołodziejczyka. Ponadto w 2009 r. ukończyła podyplomowe studia z zakresu oligofrenopedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Laureatka Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Sosnowca za Upowszechnianie Kultury za 2010 r. Organizowała dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu festyny miejskie dla dzieci z okazji Dnia Dziecka oraz plenery malarskie i wystawy poplenerowe dla osób niepełnosprawnych.

Prowadzi warsztaty z rysunku i malarstwa dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty z florystyki dla dorosłych w Miejskim Klubie im. J. Kiepury w Sosnowcu. Z uczestnikami warsztatów, przygotowała 25 prac malarskich na otwarcie i stałą wystawę w stacjonarnym Hospicjum w Sosnowcu.

Zajmuje się malarstwem, fotografią, florystyką. Tworzy w różnych technikach: akryl i olej na płótnie, akwarela, pastel sucha, tematem prac jest architektura, martwa natura, kwiaty i pejzaż. Hobby: fotografia, ogrodnictwo i podróże.

New York, to największe miasto w USA, tło filmowe, centrum światowej finansjery, muzyki, sztuki, mody i architektury. Najbardziej zaludnione miasto Stanów, ze światowej sławy teatrami, salami koncertowymi i muzeami. Tysiące drapaczy chmur i żółtych taksówek, przepiękne parki i skwery, to wszystko jest niesamowitą inspiracją dla fotografów.  Światło i cienie, przenikają między wysoką zabudową ikon architektury z cegły, betonu, metalu i szkła.  Niektóre uliczki są w wiecznym, tajemniczym półmroku, gdzie mieszają się wszystkie zapachy miasta. New York, to fascynujące miejsce, o którym marzyła, które pragnęła zobaczyć od bardzo dawna i...nie zawiodła się.

  

nagrody i wyróżnienia:

- III miejsce w pierwszej polskiej edycji Konkursu „Ziemia Planeta Kobiet”, a 38. miejsce na świecie. Konkurs organizowany jest przez Fundację Yves Rocher - Institut De France w Paryżu . ( 2007 r.)

- wyróżnienie na I Międzynarodowej Wystawie Kwiatów w Tychach „Flora Silesia” (2007 r.)  

- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Secesyjne kamienice Mieszczańskie w obiektywie” przyznane przez Płockie Towarzystwo Fotograficzne (2010 r.) Wystawa pokonkursowa w Muzeum Mazowieckim w Płocku.

-  wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym „Recykling w obiektywie” ( 2011 r.)

- I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ogrodnik Doskonały organizowanym przez miesięcznik „Mój Piękny Ogród”  (2016 r.)

 

wystawy indywidualne i zbiorowe :

- wystawa wiosennych kompozycji florystycznych w Art Cafe Muza w Sosnowcu

- wystawa malarstwa „Światła i cienie Wenecji”

- udział w Międzynarodowej Wystawie Kwiatów w Chorzowie

- wystawa malarstwa i fotografii „Impresje paryskie”

- wystawa fotografii „Sosnowiec  w obiektywie”              

- wystawa fotografii „Barcelona bez tajemnic”

- wystawa fotografii  i malarstwa „Wspomnienia z podróży”

- wystawa fotografii „Śnieg , Mróz i Lód”

- wystawa akwareli „ Ogród barw”

- wystawa zbiorowa „Artyści dla Hospjcjum”

- wystawa indywidualna malarstwa „ Barwy natury" w Muzeum w Sosnowcu

- wystawa pasteli „Czarno-białe i w kolorze”

- scenografie florystyczne do koncertów, odbywających się w Sosnowcu m.in.: koncert ” Dziewczyny z Sosnowca „ - Hala Sportowa Zagórze; koncert „Polscy Tenorzy Pamięci Jana Kiepury”- Hala Sportowa Zagórze; koncert X Festiwalu Sosnowieckich Dni Muzyki Znanej i Nieznanej - scena przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu.

Wirtualny spacer z Beatą Sołtysik: