1. Start
  2. Aktualności
  3. Retoryka Czterech Kultur - PRZEJAŚNIENIA

Retoryka Czterech Kultur - PRZEJAŚNIENIA

06 marca 2020 18:00 Muza Muzyka

Retoryka czterech kultur - Tegoroczna edycja programu stworzonego przez Zbigniewa Tepera, nawiązywać będzie szczególnie do kultury żydowskiej, będzie również muzycznie poszerzać spektrum kultur, które w mniejszym stopniu prezentowane były do tej pory. Wizualizacją  programu z niezwykłym, magicznym wyczuciem zajmować się będzie Maciej Stobierski.

Muzycznie wprowadzać będą Państwa w meandry zdarzeń i podróże po światach znanych i nieznanych Wykonawcy, którzy spowodują, że będziecie mieli Państwo niedosyt czasu.

Kwartesencja – zespół, który współtworzy czworo artystów, połączonych muzyczną pasją i zamiłowaniem do występowania przed publicznością. Kwartesencja to sposób na to, aby z czterech instrumentów połączonych w jedno ciało uchwycić esencję muzyki, czyli te dźwięki które smakują najlepiej. Muzycy wykonują utwory pochodzące z różnych stron świata, dlatego trudno określić ich wyraźny i łatwy do sprecyzowania styl. Jednakże w trakcie koncertów coraz częściej widoczna jest słabość muzyków do argentyńskiego tanga oraz muzyki pochodzącej z południa Europy, gdzie nieregularne rytmy działają na instrumentalistów wręcz hipnotyzująco co przenosi się również na Publiczność. Zespół występował na wielu znaczących scenach, zawsze pozostawiając po sobie niedosyt muzycznych wrażeń.

Zespół tworzą: Gabriela Kubarska – skrzypce, Kornelia Lewandowska – altówka, Dawid Lewandowski – kontrabas, Michał Kubarski – akordeon

Do trzech razy sztuka – zespół w składzie : Zbigniew Teper- założyciel grupy, autor tekstów i muzyki ,gitara , vocal, Mateusz Prześlak – gitara , Anna Wajs – skrzypce. Tym razem usłyszycie Państwo program z utworami, które oprowadzać Was będą po Sosnowcu, z jego historią. Usłyszycie utwory znane i nieznane, które  stworzą klimat pełnej  retrospektywnej makiety wyobraźni.

Klezmorim Trio tworzą muzycy, których połączyła pasja do żydowskiej i bałkańskiej muzyki klezmerskiej. Zainspirowani aszkenazyjską kulturą galicyjskiej diaspory, przenoszą widownię do muzycznego świata przedwojennych sztetli. Podczas koncertów można usłyszeć najpopularniejsze utwory i piosenki w języku Jidisz, jak również historie ich powstania. Klezmorim Trio stworzyło perfekcyjne połączenie tradycyjnych melodii żydowskich i współczesnych, autorskich aranżacji, co daje niezapomniany efekt, długo pozostający w pamięci słuchaczy.

Zespół tworzą: Karolina Stasiowska - altówka i śpiew, Marcin Wiercioch - akordeon, Piotr Południak – kontrabas

Wszyscy muzycy od lat związani są z krakowskim Klezmer Hois (Jidisz: „Dom Klezmera”). Koncertują tam regularnie, a ich recitale zawsze przyjmowane są bardzoentuzjastycznie. Występowali w Europie, USA, Azji (Chiny, Korea Pd.), Zjednoczonych, Emiratach Arabskich. Współpracowali z następującymi artystami: Nigel Kennedy, Krzesimir Dębski, Krzysztof Penderecki, Marek Piekarczyk, Aldo Joshua, Irena Urbańska, Leopold Kozłowski.


06.03.2020 godzina 18:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Bilety w cenie:  Kat.A - 15,00zł / Kat.B - 10,00zł

 

Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury

 

Zapraszamy