1. Start
  2. Aktualności
  3. Wystawa malarstwa Joanny Partyki - SZTUKA UKOJENIA

Wystawa malarstwa Joanny Partyki - SZTUKA UKOJENIA

02 - 31 stycznia 2020 wernisaż: 09.01.20 g. 18.00 Galeria MUZA Wystawa

Wystawa malarstwa Joanny Partyki - SZTUKA UKOJENIA

Joanna Partyka urodziła się w Jaworznie. Przygodę z twórczością rozpoczęła blisko 40 lat temu. Początkowo od haftu, a następnie przesiadła się do sztalug. Maluje farbami olejnymi. Tematem prac jest głównie przyroda, kwiaty, krajobrazy, morze, zabytkowa architektura, pory roku...Obrazy czasem powstają w plenerze, częściej  jednak pojawiają się w wyobraźni.

Jest członkiem Jaworznickiego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz Grupy Plastycznej "Zdrój" w  Krzeszowicach. Długo malowała wyłącznie po to, by zaspokoić własną potrzebę wypowiadania się inaczej. Prac nie pokazywała nigdzie i nikomu, poza najbliższymi. Na publiczny pokaz zdecydowała się dopiero w 2002 roku i swój dorobek twórczy zaprezentowała dotychczas na ponad 30. wystawach indywidualnych i wielu zbiorowych, m. in. w Jaworznie, Krzeszowicach, Krakowie, Trzebini, Olkuszu, Wolbromiu, Oświęcimiu, Katowicach, Alwerni, Libiążu, a także poza granicami  kraju, w Budapeszcie.

Uczestniczy w dużych imprezach plenerowych i małych, kameralnych prezentacjach. Cieszy się kiedy jej twórczość jest oglądana, komentowana, bo daje jej to poczucie, że robi coś czego inni oczekują, potrzebują i z czym dobrze się czują. Bo wzbudzenie w widzu przeżyć estetycznych, przekazanie mu swoją twórczością spokoju i radości to cel, który Joanna Partyka realizuje przez swoje prace. Jej obrazy zdobią ściany mieszkań wielu miłośników jej talentu, ojczystej przyrody i piękna, które nas otacza, a którego bez pomocy artysty często nie dostrzegamy.

W 2005 r. otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Dyplom za twórczość od  Starosty  Krakowskiego.

W 2018 r. została uhonorowana odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej", przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.

 

02 - 31.01.2020

Galeria MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Wernisaż wystawy

09.01.2020 godzina 18:00

Galeria MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Wstęp wolny