1. Start
  2. Aktualności
  3. KONCERT ZESPOŁÓW SKANKAN ORAZ THE ANALOGS

KONCERT ZESPOŁÓW SKANKAN ORAZ THE ANALOGS

01 lutego 2020 18:00 Muza Muzyka

KONCERT ZESPOŁÓW SKANKAN ORAZ THE ANALOGS


THE ANALOGS


Wiosną 1995 roku trzej członkowie legendarnej dla polskiej sceny ska grupy DR.CYCOS po raz pierwszy zeszli do znajdującej się w piwnicy klubu “Bronx” sali prób i rozpoczęli pracę nad piosenkami, które w założeniu miały być tradycyjnym punk rockiem. Osobami tymi byli: Marek “Oreł” Adamowicz – gitara, Ziemowit Pawluk – perkusja i Paweł “Piguła” Czekała – bas. Od początku zespół, który w tamtym czasie nie posiadał jeszcze nazwy, idąc za przykładem swoich wspaniałych poprzedników, takich jak The Clash, Cock Sparrer czy Business, określił się jako antyfaszystowski i antyrasistowski (co wydaje się być oczywiste, biorąc pod uwagę fakt, iż cała trójka grała jednocześnie w zespole ska). Niemniej losy zespołu, z przyczyn mniej lub bardziej od nich zależnych, naznaczone są częstymi zamianami składu, co sprawiało, że grupa musiała ciągle rozwijać się, by ciągle tworzyć zwartą, idącą w jedną stronę całość.

Nazwę swoją zespół zaczerpnął z nazwy starego, tradycyjnego nośnika, jakim była w czasie początków punk rocka analogowa, winylowa płyta.

W sierpniu 2018 roku The Analogs rozpoczął PROJEKT PUDŁO, grając pierwszy koncert pilotażowy w Zakładzie Karnym w Nowogardzie. Tylko głos Kamila Rosiaka i Pawła Czekała i gitary akustyczne. W ramach projektu zespół chce zorganizować trasę po wszystkich zakładach karnych w Polsce. Przearanżowali piosenki tak, żeby można je było zagrać na gitarach akustycznych i dotrzeć z nimi do tych wszystkich, którzy nie mogą być ze swoimi bliskimi, rodzinami, dziećmi i z wszystkimi których  kochają. Zespół chce pomóc im w walce z wykluczeniem, samotnością i nieprzystosowaniem...   Podczas tej trasy pragną również nagrać nasze występy, a potem wydać płytę koncertową projektu.

http://www.analogs.pl/

SKANKAN


W 1993 roku Szczepan z Tomaszkiem Małpą powołuje do życia zespół, który odegra znaczącą rolę w historii polskiej muzyki, nie tylko ska. Początkowy skład Wojciech, Jarczys, Dareczek, Małpa i Garczek utrzymuje się zaledwie kilka miesięcy. Szczepan zaprasza Stecyka, Binkwe, Krakusa, Remika i Łysego oraz Zytę. Zespół zaczyna pracować nad materiałem, czego owocem jest pierwsze demo nagrane w klubie "Bios". Po śmierci wokalisty Garczka, "Skankan" podejmuje dalszą pracę nad materiałem, do składu dołącza wokalista Tiger. Grupa nagrywa drugie demo w studio "Remedium". W 1995 roku zespół nagrywa "Live95", w tym samym czasie pracuje nad pierwszą płytą studyjną która ukazała się w 1996 roku pod nazwą "Skankan ożywia trupy", utwory z tego wydawnictwa: "Dżolo", "Kona długi dzień", "Nic się tu nie zmienia", "Łoki Toki", "Rudi" utrzymywały się w czołówce list przebojów.

"Skankan" coraz bardziej daje się poznać nie tylko na polskich scenach, ale także w Europie - co na tamte czasy nie jest rzeczą łatwą, w 1995 roku w Niemczech pojawia się składak cd "The next generation ska" vol.III - grupa zaprezentowała utwór: "Dżolo", "Kona długi dzień".

Zespół występuje na dużych festiwalach między innymi kilkukrotnie na "Przystanku Woodstock". Grupa zyskuje ogromne rzesze fanów, a "Ska" zauważane dotychczas tylko przez koneserów gatunku, wpisuje się na stałe w krajobraz polskiej muzyki.

Zespół tworzyli wówczas:

* Tiger – vocal
* Wojciech – saksofon
* Jarczys – saksofon tenorowy
* Szczepan – trąbka
* Krakus – trąbka
* Dareczek – bass
* Remik – gitara
* Binkwa - gitara
* Stecyk – perkusja

https://www.facebook.com/kankanska/


Kwiecień 2019 - Szczepan zaprasza Stecyka, decydują się na reaktywację grupy zapraszając ze starego składu Binkwe i Jarczysa. Skład uzupełniają muzycy z województwa Śląskiego i Zagłębia grający wcześniej w innych projektach ska, reggae.

 

01.02.2020 godzina 18.00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec


Bilety w cenie: 24,00 zł ( płyta - miejsca stojące / balkon - miejsca siedzące)

Z powodu choroby wokalisty zespołu Booze&Glory, na scenie razem z zespołem Skankan wystąpi zespół The Analogs. Wszystkie wcześniej zakupione bilety zachowują ważność.


Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury

 

Zapraszamy