1. Start
  2. Aktualności
  3. II Zagłębiowski Wieczór Bardów - STATECZEK 2019

II Zagłębiowski Wieczór Bardów - STATECZEK 2019

07 listopada 2019 18:00 ECK Muzyka

„II Zagłębiowski  Wieczór Bardów - STATECZEK”.  

Kolejny autorski program Zbigniewa Tepera. Tegoroczny rejs „STATECZKA” obfitował będzie w metafizyczne meandry wyobraźni poprzez twórczość  takich reprezentantów  piosenki literackiej jak: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Marek Grechuta, Jaromir Nohavica, Georges Brassens, Leonard Cohen, Bob Dylan, Włodzimierz Wysocki, Bułat Okudżawa, Piotr Bukartyk , Edward Stachura czy Zbigniew Teper. Na pokładzie odnajdziecie niepowtarzalny spokój i zamyślenie, które niesione łagodnością fal pozwoli Wam dopłynąć do lądów znanych i nieznanych. Katarzyna Adamczyk, Zespół „Do trzech razy sztuka” oraz Zespół „Poczytalni” , zaopiekują się Wami muzycznie i literacko.

Katarzyna Adamczyk – wokalistka o magicznym głosie . Potrafi hipotyzować i uwodzić słuchacza a jej barwa nie tylko przykuwa uwagę ale pozwala przenieść się w rejony , które są tak łagodne jak jej subtelna natura.  Prezentuje niezwykłą empatię śpiewania a piosenka literacka w jej wykonaniu nabiera niepowtarzalnej ze wszech miar ludzkiej sfery. Wokalista Studia Efendi Clue, pod kierunkiem Agnieszki Rosy. Bierze  udział w festiwalach i konkursach krajowych.

Założycielka grupy integracyjnej ,, Razem Łatwiej”,działającej przy MOK Sławków od 2008 Współpracuje z wieloma stowarzyszeniami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Nagrodzona tytułem, Lady D powiatu Będzińskiego w konkursie Krystyny Bochenek. Wystąpi w koncercie z wirtuozem gitary, Mateuszem Prześlakiem.

Do trzech razy sztuka – zespół w składzie : Zbigniew Teper- założyciel grupy, autor tekstów i muzyki ,gitara , vocal, Mateusz Prześlak – gitara , Anna Wajs – skrzypce. Tym razem usłyszycie Państwo program z utworami, które z małymi wyjątkami, będą po raz pierwszy płynąć „Stateczkiem” . Zatem Bard Zagłębia wraz z zespołem przenosić będą Państwa niezmiennie w zatoki łagodności , nie wykluczając sztormów namiętności podczas trwania muzycznej podróży.

Poczytalni – zespół muzyczny założony pod koniec 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej.  Promocja literatury poprzez piosenkę -  to jedno z zamierzeń grupy. Utworom z kręgu piosenki literackiej, musicalowej ,poezji śpiewanej, polskiej piosenki międzywojennej a także piosenki turystycznej Poczytalni nadają własny artystycznie niepowtarzalny koloryt i klimat za co zostali docenieni znajdując się w gronie finalistów tegorocznego prestiżowego 22. Konkursu Wokalnego – Pamiętajmy o Osieckiej. Zespół  tworzą wokaliści i muzycy z niemałym osobistym dorobkiem. Liczne występy w Polsce i na świecie, współpraca z uznanymi artystami, wydawane płyty, udział w konkursach, przeglądach, festiwalach czy popularnych programach telewizyjnych – to wszystko nie tylko osiągnięcia indywidualne członków zespołu ale także łącznie dobre, solidne doświadczenie artystyczne pozwalające grupie wzruszać ,bawić ,wywoływać uśmiech publiczności. Zespół tworzą: Olga Kukuła-wokal; Joanna Milka-wokal; Przemysław Smolarski-wokal, gitary; Janusz Golec-wokal, gitara basowa, instrumenty klawiszowe; Radosław Bernstock-instrumenty klawiszowe, gitara basowa; Karol Foltyński-wokal, gitary; Mateusz Jurczyk-instrumenty perkusyjne; Michał Rerak-instrumenty perkusyjne.

 

 

07.11.2019 godzina 18:00

Energetyczne Centrum Kultury

ul. Będzińska 65, Sosnowiec

 

Wstęp wolny

 

Zapraszamy