1. Start
  2. Aktualności
  3. Wystawa malarstwa - Ona widzi , On widzi

Wystawa malarstwa - Ona widzi , On widzi

01 - 30 kwietnia 2019 wstęp wolny / wernisaż 05.04.19 godz. 18:00 Galeria MUZA Wystawa

Wystawa „Ona widzi, On widzi”

Wystawa ta, to próba przedstawienia rzeczywistości z dwóch odmiennych punktów widzenia. Na pracach ukazane są dokładnie te same budynki Częstochowskie, miasta w którym mieszkamy i studiujemy. Mijamy je często spacerując w drodze do uczelni, sklepów plastycznych lub wracajac do domu. Same budynki się nie zmieniają, ale zmienia się nasz sposób ich postrzegania. Poza tym każdy z nas widzi je zupełnie inaczej, inaczej zapisuje je w pamięci, a jeszcze inaczej próbuje ukazać w malarstwie. Możliwość oglądania zestawionej naszej interpretacji tych samych miejsc jest ciekawym doświadczeniem zarówno dla odbiorcy, jak i dla samego autora. Mamy możliwość skonfrontowania swoich pomysłów z innymi. Możemy zauważyć nowe rzeczy, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi i spróbować patrzeć oczami drugiej osoby.

 

Maria Hulist (pseudonim artystyczny Maria Michoń) ur. 3 stycznia 1989r. w Częstochowie Swoją karierę artystyczną rozpoczęłam jako skrzypaczka. Ukończyłam Uniwersytet Fryderyka Chopina w Warszawie otrzymując dyplom magistra sztuki - specjalność gra na skrzypcach w 2013r. w klasie prof. Romana Lasockiego. Dwukrotnie byłam stypendystką Prezydenta miasta Częstochowy oraz otrzymałam Stypendium Artystyczne Naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki w Częstochowie.W  roku 2017 otrzymałam również tytuł magistra sztuki – specjalność malarstwo sztalugowe,  wieńcząc moją edukację w Akademii Jana Długosza w Częstochowie na wydziale sztuki w pracowni prof. AJD Janusza Rafała Głowackiego i dr Jakuba Jakubowskiego. Od 2018 roku kontynuuję swoją edukację na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie w pracowni malarstwa architektonicznego pod kierunkiem prof. Jarosława Kweclicha.

Co jest tematem moich prac: Moja twórczość obejmuje dzieła zarówno wielkoformatowe jaki miniatury, wykonane różnorodnymi  technikami. Elementem charakterystycznym moich prac jest wyrazistość kształtów i kontrastowe zestawienie kolorów, często w bardzo jaskrawych odcieniach jak w przypadku cyklu dyplomowego - 24 kaprysów. Ostatnie prace inspirowane są figurami ludzkiego ciała ukazanymi zarówno statycznie jak i w tanecznych pozach.


Tomasz Masionek urodził się w 1994 roku w Lublińcu. W 2018 roku obronił dyplom licencjacki na Wydziale Sztuki na Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Dyplom Barwy Uczuć zrealizował w Katedrze Malarstwa u profesora Jarosława Kweclicha. Recenzentem pracy dyplomowej był profesor dr Jakub Jakubowski. Specjalizuje się w portretach wielkoformatowych, malowanych szpachlą. Obecny dyplom nad którym pracuje artysta również składa się z cyklu portretów. Należy do Koła artystycznego nienaukowego/Naukowe żal ma malarz/Rzalam am laż.

 

wystawa:

01-30.04.2019

Galeria MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

wernisaż wystawy:

05.04.2019 godzina 18:00

Galeria MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Wstęp Wolny