1. Start
  2. Wydarzenia
  3. PIATNITSKY - The National Choir of Russia

PIATNITSKY - The National Choir of Russia

12 listopada 2021 18:00 Sala ZSM Muzyka

Szanowni Państwo,

w trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie oraz w oparciu o ustawę z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r. poz. 374,z późn. zm.) informujemy, że THE NATIONAL CHOIR OF RUSSIA PIATNITSKY zostaje przeniesiony na dzień 12.11.2021.

Zakupione bilety zachowują ważność.

Przepraszamy za związane z tą sytuacją utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

 

THE NATIONAL CHOIR OF RUSSIA PIATNITSKY Państwowy Akademicki Rosyjski Chór im. M. E. Piatnickiego to najbardziej znany na świecie ludowy chór z Rosji. Silnym, niepowtarzalnym w swej barwie głosom, w czasie koncertów towarzyszy orkiestra instrumentów ludowych oraz żywiołowe tańce. Oryginalna grupa chóralna, muzyczna i taneczna zachowuje pamięć historyczną oraz niepowtarzalny, właściwy tylko dla Chóru im. Piatnickiego, styl wykonania i unikalny repertuar.


Chór PIATNITSKY został utworzony w marcu 1911 roku przez kolekcjonera i wykonawcę rosyjskich pieśni ludowych Mitrofana Piatnickiego.Trzon chóru stanowili wówczas chłopi z Guberni Woroneskiej, Riazańskiej i Smoleńskiej. Stopniowo doskonaląc swoją sztukę wykonawczą chór stał się pierwszym w Rosji profesjonalnym zespołem ludowym. W 1938 roku skład zespołu został znacząco rozszerzony. Stworzona została grupa taneczna oraz orkiestra instrumentów ludowych. Pozwoliło to znacząco rozszerzyć sceniczne środki wyrazu. Od tego momentu zespół należy do czołowych rosyjskich formacji ludowych,prezentujący rosyjską muzykę ludową w najciekawszej formie z pięknymi strojami i w oprawie instrumentów typowych dla różnych regionów tego wielkiego państwa.

Pochodzący z ponad 30 regionów Rosji członkowie Chóru PIATNITSKY są uzbrojeni w najlepszych śpiewaków i muzyków Rosji.

THE NATIONAL CHOIR OF RUSSIA PIATNITSKY podbił serca milionów widzów na całym świecie "GWARANTUJEMY WSPANIAŁE PRZEŻYCIA.  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!"


12.11.2021 g. 18.00

Sala Koncertowa przy Zespole Szkół Muzycznych

ul. Wawel 2, Sosnowiec


Bilety w cenie:

Kat.A - 89,00zł / Kat.B - 79,00zł


Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury

 

Zapraszamy