1. Start
  2. Oni tworzą klub...
  3. Edukacja
  4. Puzzle Club Sosnowiec

Puzzle Club Sosnowiec

Jest to miejsce, w którym budujemy społeczność ludzi, którym logiczne myślenie, matematyka i jej zastosowania sprawiają dużo radości i są ich życiową pasją. Rozwiązywanie łamigłówek w grupie jest o przyjemniejsze niż ich samotne studiowanie. Wzajemnie „nakręcamy” się naszą pasją jak i pogłębiamy naszą wiedzę. Uczymy się różnych sposobów rozwiązywania zadań jak i współpracy przy ich rozwiązywaniu. Mamy nadzieje, że „praca” w klubie pomoże nam w osiąganiu sukcesów we wszelakich konkursach matematycznych, informatycznych jak i w przyszłej czy obecnej pracy zawodowej.

 

Na początku swojej działalności koncentrujemy się na współpracy z dziećmi od 2 do 6 klasy szkoły podstawowej. Chcemy zafascynować dzieci światem matematyki i informatyki, jak i umożliwić im rozwijanie ich pasji w tych dziedzinach. Klub prowadzi zajęcia, podczas których bawimy się przy rozwiązywaniu łamigłówek, zadań i gier matematyczno-logicznych. Zajęcia prowadzone są równocześnie pod kątem ewentualnych startów dzieci w konkursie matematycznym Kangur, w kategoriach Żaczek, Maluch, Beniamin, oraz w Konkursie Gier Matematycznych i Logicznych, kategorie CE, CM, C1.  Na kilku spotkaniach wraz z dziećmi piszemy proste programy komputerowe, które rozwiązują łamigłówki.

 

Założycielem klubu jest Jarosław Rząsa – informatyk pracujący jako inżynier rozwoju oprogramowania w międzynarodowej firmie. Prywatnie, pasjonat matematyki rozrywkowej, uczestnik wielu konkursów „łamigłówkarskich” – krajowych i międzynarodowych.

 

Kontakt:

Jarosław Rząsa, tel. 664-386-486

PuzzleClubSosnowiec@gmail.com