1. Start
  2. Oni tworzą klub...
  3. Sekcje
  4. Wokalny Zespół Muzyki Rozrywkowej I TO SIĘ CENI

Wokalny Zespół Muzyki Rozrywkowej I TO SIĘ CENI

Wokalny Zespół Muzyki Rozrywkowej I To Się Ceni działa jako sekcja wokalna w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu

 

Zespół został założony we wrześniu 2009 roku przez Aleksandrę Jabłońską-Błokowską. Na samym początku w jego składzie znajdowało się 5 młodych dziewczyn, które wczesniej śpiewały w Taneczno-Wokalnym Zespole Kiepurki. Z miesiąca na miesiąc jednak dołączały nowe osoby i tak, w roku 2011, w jego składzie znalazło się 16 osób.

 

I To Się Ceni wykonuje muzykę rozrywkową w nietypowych wielogłosowych aranżacjach. Młodzi członkowie zespołu w ramach prób, które odbywają się dwa razy w tygodniu szkolą swoją umiejętność śpiewu solowego oraz grupowego pod czujnym okiem pani Oli, a także elementy choreografii, które prowadzi Maciej Skowroński.

Aleksandra Jabłońska-Błokowska

Aleksandra Jabłońska-Błokowska - WOKAL

Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, specjalizacja dyrygencka - prowadzenie zespołów wokalnych. Obecnie studentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Założycielka zespołu I To Się Ceni, w którym uczy wokalu. Prowadzi również Dziecięcą Akademię Wokalną Kiepurki. Ponadto jest pedagogiem - muzykiem.