1. Start
  2. Oni tworzą klub...
  3. Sekcje
  4. Zespoły tańca nowoczesnego: SKANDAL

Zespoły tańca nowoczesnego: SKANDAL

Utworzone i kierowane przez choreografkę Katarzynę Pilch, rozpoczęły swoją działalność 14 lutego 1993 roku w Miejskim Klubie im. J Kiepury w Sosnowcu.

 

Od początku swojego istnienia zespół prezentował się na scenach z wielką pasja i radością jednak również tremą która mobilizowała i mobilizuje do dnia dzisiejszego. Ciekawe i bardzo różnorodne układy choreograficzne, sprawność, profesjonalizm pasja i radość z jaką tańczą dziewczęta, może podobać się i może sprawiać radość innym. Dziewczęta pod kierunkiem instruktorki występowały m.in. na Wojewódzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, na organizowanych obchodach Dnia Dziecka w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Czeladzi, Sławkowie, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Piekarach Śląskich, Siemianowicach Śląskich, jak również na obchodach Dni sąsiadujących miast i na imprezach okolicznościowych organizowanych w naszym województwie. Zespół pokazał się również w programie dziecięcym „Kleks” Telewizji Katowice.

 

Po wywiadzie, jakiego udzieliła instruktorka w telewizji niemieckiej w programie Offene Kanal, „Skandal” został zaproszony dwukrotnie na występy do Niemiec w roku 1995 i 1997. W roku 1999 Skandal został zaproszony do Hiszpanii, gdzie można było go zobaczyć na Camping 3 Estrellas w Barcelonie, w 2002 roku powtórnie dziewczęta gościły w Barcelonie. Liczne nagrody i wyróżnienia są doceniane przez władze Sosnowca, bo to właśnie Skandal reprezentował Sosnowiec na spotkaniu miast europejskich pod Paryżem w maju 2003 roku. A w kwietniu 2005 roku był członkiem oficjalnej delegacji podczas podpisania umowy partnerskiej między Sosnowcem a Komarom na Węgrzech. W 2006 roku dziewczęta próbowały po raz pierwszy swoich sił na Międzynarodowych Mistrzostwa - Beach Cup – w Niemczech, gdzie zajęły 6 miejsce, natomiast rok później odniosły ogromny sukces na tej samej imprezie, zdobywając w kategorii Junior Dance I miejsce. Zespół posiada 8 tytułów II WICEMISTRZA POLSKI CHEERLEADERS. W lipcu 2006 roku reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Cheerleaders w Oslo.

 

Zespół tańca nowoczesnego i cheerleaders SKANDAL, można również zobaczyć na imprezach artystycznych organizowanych w Katowickim Spodku, sportowych na Stadionie Śląskim w Chorzowie na meczach siatkówki w Sosnowcu gdzie od 1998 roku towarzyszy drużynie „Kazimierza- Płomień” .„Skandal” może poszczycić się posiadaniem niezmiernej ilości nagród i wyróżnień na wielu Ogólnopolskich przeglądach, festiwalach i turniejach. 11 maja 2008 roku na V ELITE Cheerleading Championship 2008 w Niemczech w Bottrop dziewczęta wywalczyły V miejsce i tym samym zakwalifikowały się na Mistrzostwa Świata „USASF Cheer and Dance Worlds Meisterschaft 2009 - Walt Disney World - w Orlando na Florydzie. 25 kwietnia 2009 roku zespół reprezentował Polskę i Sosnowiec na Mistrzostwach Świata „IASF Cheer and Dance Worlds 2009 - Walt Disney World - w Orlando na Florydzie - i na Mistrzostwach Świata - International Cheer Union.

 

Kierownik artystyczny:

Katarzyna Plich, e-mail: skandal@kiepura.pl, gg – 8146721, tel. 501 096 041.

Zapraszamy na stronę Skandalu: www.kiepura.pl/skandal