1. Start
  2. Aktualności
  3. Polski Dzień Bluesa 2018

Polski Dzień Bluesa 2018

16 września 2018 18:00 Muza Muzyka

Polski Dzień Bluesa Sosnowiec 2018


wystąpią zespoły:

 

COTTON WING

to trójmiejska formacja rhythm & bluesowa. Zespół wygrał wszystkie najważniejsze polskie konkursy bluesowe i zagrał setki koncertów w kraju i zagranicą.  Od września 2015r. band promuje swój pierwszy album o zaczepnym tytule „Fishing & Processing”. Płyta została świetnie przyjęta przez fanów i media w całej Polsce.

Cotton Wing to zespół złożony z zawodowych muzyków oddanych muzyce bluesowej. Lider formacji Robert Tyszka przez 5 lat mieszkał w Memphis, TN w Stanach Zjednoczonych, gdzie zgłębiał tajniki bluesa i podpatrywał u źródeł jak powstaje prawdziwy, szczery blues. Miało to  niewątpliwie wpływ na autorski album nagrany przez ten trójmiejski kwartet. Muzycy nie zamykają się w typowych dwunastu taktach, ale  zauważają w swoich poczynaniach muzykę gospel  oraz stary, dobry, czarny soul.

Widzieliście wśród polskich kapel zespół w którym gitarzysta i basista odważnie śpiewają chórki razem z wokalistą? Jeśli nie, to czas wybrać się na koncert zespołu Cotton Wing.

Skład: Robert Tyszka – vocal, harmonijka, Piotr Augustynowicz – gitara, Tomasz Imienowski – bass, Adam Zagrodzki – perkusja

 

BLUES JUNKERS

(nazwa nawiązuje do kompozycji Championa Jack Dupree „JUNKER BLUES”) został założony w Warszawie, w grudniu 2014 roku. Nazwa zespołu ma wyrażać silne uzależnienie członków zespołu od starej amerykańskiej muzyki: bluesa, rhytm’n’bluesa, boogie woogie i soulu. Cechą charakterystyczną Blues Junkers jest minimalizm. Zespół nie ma w składzie gitary basowej, a perkusista gra na małym zestawie perkusyjnym. Ma to na celu uzyskanie prostego, old-schoolowego brzmienia opartego na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40-tych z brzmieniem gitary nawiązującym do takich mistrzów jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray. W ten sposób możliwe jest wyeksponowanie w pełni głosu wokalistki, Natalii Abłamowicz, której barwa i frazowanie nawiązuje stylistyką do takich wokalistek jak Katie Webster, Etta James, czy Ruth Brown.

Filozofią BLUES JUNKERS jest granie bluesowych piosenek, z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera. Hasłem rozpoznawczym BLUES JUNKERS jest „BLUES NOT DEAD” (to też jedna z autorskich kompozycji zespołu oraz tytuł ich studyjnej płyty). BLUES JUNKERS to zespół z misją, jaką jest podtrzymywanie przy życiu bluesa, poprzez pokazywanie ludziom, że to niezwykle atrakcyjna, szczera muzyka, która powinna gościć w mediach. BLUES JUNKERS są przekonani, że z bluesem obecnym w mediach świat będzie po prostu lepszy.

Zespół został uznany ODKRYCIEM ROKU 2015 przez czytelników kwartalnika „Twój Blues” w ankiecie BLUES TOP 2015. W ankiecie BLUES TOP 2016 w kategorii „Zespół Roku” BLUES JUNKERS znaleźli się na 3 miejscu. Z kolei, w tej samej ankiecie wokalistka zespołu Natalia Abłamowicz została wybrana NAJLEPSZĄ POLSKĄ WOKALISTKĄ BLUESOWĄ za rok 2017. Poza koncertem na dużej scenie RAWY BLUES, BLUES JUNKERS mają na swoim koncie występy na międzynarodowych festiwalach bluesowych: Eutin BluesBaltica (Niemcy), European Blues Challenge (Włochy), Blues Aperitif (Czechy), Jesień z Bluesem, Suwałki Blues Festiwal, Blues Express, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Polish Boogie Festival oraz Jimiway Blues Festival.

Skład: Natalia Abłamowicz – śpiew, kazoo, Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka, Maciek Sych – gitara, Krzysztof Mika – perkusja.

 

 

BR.BAND

Bogdan Rumiak Band-klasyczne trio blues-rockowe, z elementami jazzu, swingu i Fusion. To nowatorskie, niebanalne podejście do bluesa. Media określiły Ich muzykę, jako blues progresywny. Własne teksty i kompozycje, świetny kontakt z publicznością, energia płynąca ze sceny oraz wysoki poziom muzyczny to atuty zespołu.

Skład: Bogdan Rumiak - gitara, woka , Jerzy Szyja - gitara basowa, Adam Barański - perkusja.

 

 

Prowadzenie: Wojciech Zamorski

 Patron medialny: Kanał 99

 

16.09.2018 godzina 18:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Bilety w cenie: Kat.A - 15,00zł / Kat. B - 10,00zł

 

Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury

 

 Zapraszamy