1. Start
  2. Aktualności
  3. I KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. ZAGŁĘBIE OCZAMI DZIECKA

I KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. ZAGŁĘBIE OCZAMI DZIECKA

10 czerwca 2018 17:00 ECK

Konkurs „Zagłębie oczami dziecka” udowodnił, że postrzeganie naszego regionu przez dzieci jest bardzo różnorodne. Jedni widzą Zagłębie poprzez pryzmat przemysłu, w którym górują odchodzące do historii kopalnie, drudzy poprzez pokazanie zieleni, miejsc zacisznych, lasu, wody, kwiatów, a jeszcze inni są świadomi bogactwa architektury i jej najważniejszych zabytków.

Dowiedzieliśmy się, jaki jest nasz region w oczach młodziutkich autorów zdjęć, co im się wydaje najbardziej interesujące, warte pokazania innym. Konkurs niewątpliwie zachęcił do wycieczek, poszukiwań, spacerów, rozglądania się, otwarcia szeroko oczu i umysłu, tak aby znaleźć najciekawsze miejsca, krajobrazy, budowle, a także niewielkie, wycięte z całości pejzażu fragmenty: czy to przyrody czy infrastruktury miejskiej. Znaleźć je i pokazać w swój własny, indywidualny sposób.

Być może zaczął się dzięki temu proces promowania nowych talentów w twórczości fotograficznej, rozwijania inwencji twórczej i kreatywności. Zza obiektywu świat można zobaczyć po swojemu, pojawiają się nowe perspektywy, nowe wizje i pomysły.

Mamy nadzieję, że nasz konkurs przyczynił się do odkrycia i rozwijania uzdolnień i talentów, artystycznej wrażliwości na świat,  do wykonywania aktywności sprawiającej frajdę i zabawę, a jednocześnie przemycającej sporą dawkę wiedzę o regionie, o naszej małej ojczyźnie.

 

Finał konkursu, rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy:


10.06.2018 godzina 17:00

Energetyczne Centrum Kultury

ul. Będzińska 65, Sosnowiec

Wstęp wolny

 

Zapraszamy