1. Start
  2. Aktualności
  3. Wystawa malarstwa dzieci i młodzieży " Kwiaty dla mamy"

Wystawa malarstwa dzieci i młodzieży " Kwiaty dla mamy"

26 kwietnia - 30 maja 2018 wernisaż 26.04.2018 godzina 17:00 ECK

Kwiaty to jeden z najważniejszych i popularnych motywów w historii malarstwa. Obrazy kwiatowe potrafią nas głęboko poruszyć pięknem natury, grą światła i barw oraz kompozycją. Wrażliwy obserwator potrafi dostrzec w kwiatach coś więcej niż jedynie ich cechy fizyczne . Motywy kwiatowe stanowią dla artystów szerokie pole do eksperymentów malarskich. Nie bez powodu to jeden z tematów obecnych w sztukach plastycznych od zarania dziejów aż po dzień dzisiejszy. Obrazy kwiatowe nie stanowią tylko przedstawienia rzeczywistości, ale wielokrotnie są próbami opisania świata własnym językiem malarskim.

Dla młodych artystów malowanie kwiatów było dużym wyzwaniem. Natrudzili się bardzo aby odtworzyć naturę uchwyconą na zdjęciach. Niejeden odnajdzie w kwiatach zwierciadło samego siebie lub kwiat, który pięknie przemówi, nigdy nie zwiędnie i stanie się prezentem dla jednej z najważniejszych osób w życiu dziecka, dla mamy. Właśnie Kwiaty dla Mamy stały się tematem prac malarskich na zakończenie tegorocznych  warsztatów z rysunku i malarstwa dla dzieci i młodzieży w Miejskim Klubie im. J. Kiepury w Sosnowcu.

Dziękuję wszystkim młodym artystom za zaangażowanie w pracę twórczą przez  cały  sezon artystyczny oraz rodzicom za wspaniałą postawę i motywację do dalszej pracy.

 

prowadząca warsztaty, mgr Beata Sołtysik.

 

26.04. - 30.05.2018

Wystawa - hol główny

Energetyczne Centrum Kultury

ul. Będzińska 65, Sosnowiec

 

Wernisaż wystawy

26.04.2018 godzina 17:00


Wstęp wolny