1. Start
  2. Aktualności
  3. Koncert Esej na głos i kontrabas / Tadeusz Sławek - Bogdan Mizerski / 40 lat

Koncert Esej na głos i kontrabas / Tadeusz Sławek - Bogdan Mizerski / 40 lat

16 października 2017 18:00 / wstęp wolny Muza Muzyka

"Esej na głos i kontrabas / Tadeusz Sławek - Bogdan Mizerski / 40 lat" projekt współfinansowany ze środków Gminy Sosnowiec oraz środków Fundacji PZU. Wpisuje się on w XXXX jubileusz pracy artystycznej Tadeusza Sławka i Bogdana Mizerskiego, którego organizacją i objęła opieką Fundacja Semibrevis.


"Esej na głos i kontrabas" to alternatywna forma koncertu integrująca słowo z dźwiękiem (a w ostatnich latach również obrazu) powstała w 1977 roku. Jest to połączenie warstwy tekstowej z warstwą muzyczną w nową autorską jakość, w odróżnieniu od programów słowno - muzycznych, poezji śpiewanej czy spotkań poetycko - muzycznych. "Esej na głos i kontrabas" nawiązuje do doświadczeń ruchu Beat Generation, Jazz and Poetry i dokonań zespołu The Doors. Koncerty odbywały się w wielu miejscach w kraju i zagranicą. W okresie 40 lat powstało kilkadziesiąt programów koncertów "Esej na głos i kontrabas". W 1992 roku dla TVP został zarejestrowany "Tygrys wg Williama Blake'a/Esej na głos i kontrabas" w reżyserii Jolanty Ptaszyńskiej, z udziałem aktorki Ireny Jun i tancerki Iliany Alvarado.
W ramach projektu "Esej na głos i kontrabas / Tadeusz Sławek - Bogdan Mizerski / 40 lat" zostanie wykonany koncert w dniu 16.10.2017 o godz. 18:00 w Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA w Sosnowcu przy ul. Warszawskiej 2 (wstęp wolny) oraz publikacja płytowa "O gościnności", którą będzie można również otrzymać w dniu koncertu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Patroni medialni to:
TVP S.A. o/Katowice
RADIO KATOWICE S.A. - Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
KURIER MIEJSKI - Czasopismo Samorządowe Sosnowca
PORTAL PEŁNIA KULTURY - Górnośląski Związek Metropolitalny
 SILESIA KULTURA.PL - Informator Kulturalny  Województwa Śląskiego