1. Start
  2. Aktualności
  3. Koncert Beaty Bednarz

Koncert Beaty Bednarz

17 października 2017 18:00 Muza Muzyka

Zapraszamy na koncert Beaty Bednarz, który odbędzie się w Sosnowcu w sali widowiskowo-muzycznej MUZA we wtorek, 17 października o 18.00. Koncert odbędzie się w ramach projektu „Muzyka u Dietla. Edycja Re-Formacyjna 2017”, organizowanego przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Sosnowcu z okazji Jubileuszu 500 lat Reformacji, a który został wsparty przez miasto Sosnowiec.

Beaty Bednarz to wokalistka o niepowtarzalnej barwie i skali głosu, jedna z najważniejszych postaci polskiej muzyki chrześcijańskiej – i nie tylko. Stanowi wzór profesjonalizmu, doskonałości i pasji w śpiewaniu dla całego pokolenia polskich wokalistów. Jest laureatką, gościem i jurorem wielu festiwali. Pojawiła się u boku bodaj wszystkich najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej, a jej głos można usłyszeć na wielu płytach czołowych polskich wykonawców.
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w Instytucie Jazzu na kierunku jazz i muzyka estradowa, a obecnie wykładowcą tej uczelni.    

Przez kilka lat koncertowała z chórem TRZECIA GODZINA DNIA. Współpracowała m.in. z: KRYSTYNĄ PROŃKO, MIETKIEM SZCZEŚNIAKIEM, PIASKIEM, EDYTĄ GÓRNIAK, KAYAH, MARYLĄ RODOWICZ, KRZYSZTOFEM KILJAŃSKIM i wielu innymi artystami.

Najmłodszej widowni jest znana jest między innymi ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Król lew”, gdzie zaśpiewała tytułową piosenkę „Krąg życia” (Disney 2001).

Beata Bednarz nagrała jedenaście solowych albumów.

Darmowe bilety na koncert można otrzymać w kasie Muzy. Zapraszamy!