1. Start
  2. Aktualności
  3. XII Gala Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę „Humanitas”

XII Gala Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę „Humanitas”

09 czerwca 2017 17:00 Muza Muzyka

XII Gala Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę „Humanitas”

 

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu wraz z Fundacją „Humanitas” zapraszają na XII Galę Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę „Humanitas”, która odbędzie się 9 czerwca 2017 r. o godz. 17:00 w Sali Widowiskowo-Koncertowej „MUZA”. Tegoroczna Gala będzie miała absolutnie wyjątkowy charakter. Połączona bowiem będzie z uroczystościami obchodów Jubileuszu 20-lecia Wyższej Szkoły Humanitas, w ramach których zostaną wręczone „Laury Humanitas” – specjalne wyróżnienia dla osób i instytucji, które które przez ostatnich 20 lat blisko i z zaangażowaniem współpracowały z sosnowiecką uczelnią, zapisując się trwale na kartach jej bogatej historii.

Zagłębiowska Nagroda „Humanitas” to doroczne, regionalne wyróżnienie przyznawane osobom i instytucjom wybitnie zasłużonym dla życia społecznego regionu, kształtującym wartościowy wizerunek Zagłębia Dąbrowskiego. Ma ona za zadanie umacniać jego tożsamość, promować regionalne osiągnięcia kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz integrować mieszkańców wokół lokalnych wartości. Jest to jedyne tego typu wyróżnienie w regionie, a uroczystość wręczenia medali nagrodzonym osobom i podmiotom na stałe już wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych Zagłębia Dąbrowskiego. Nagroda „Humanitas” wręczana jest w trzech kategoriach: Honorowej, Promocyjnej i Gospodarczej.

Jak co roku Gala połączona jest z częścią artystyczną. Tym razem wystąpi w niej pochodzący z Nigerii KC Nwokoye – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek, łączący w swojej twórczości tak zróżnicowane gatunki muzyczne, jak jazz, soul, blues, a nawet folk i soft rock. Na scenie towarzyszyć mu będzie zespół utalentowanych muzyków.

 

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MUZY

 

09.06.2017 godzina 17:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec