1. Start
  2. Wydarzenia
  3. Dorota Miśkiewicz - Koncert PIANO.PL

Dorota Miśkiewicz - Koncert PIANO.PL

21 stycznia 2018 18:00 Muza Muzyka

WYKONAWCY:

DOROTA MIŚKIEWICZ - śpiew

ANDRZEJ JAGODZIŃSKI - fortepian

MARCIN WASILEWSKI - fortepian

PIOTR ORZECHOWSKI (PIANOHOOLIGAN) - fortepian

ATOM STRING QUARTET:

Dawid Lubowicz - skrzypce

Mateusz Smoczyński - skrzypce

Michał Zaborski – altówka

Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

 

Dorota Miśkiewicz koncertem PIANO.PL składa hołd polskiej pianistyce. Fortepian to polska specjalność, spośród wielu doskonałych muzyków, to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym – zauważa. Jako, że gatunkiem najbliższym Dorocie jest jazz, podkreśla nade wszystko dokonania polskich pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Drogą wyznaczoną także przez Fryderyka Chopina, który był nie tylko znakomitym kompozytorem, pianistą, ale i... improwizatorem!

Koncert PIANO.PL jest kontynuacją bezprecedensowego wydarzenia zrealizowanego w maju 2016 roku w Warszawie, podczas którego na jednej scenie wraz z Dorotą Miśkiewicz zaprezentowali się Leszek Możdżer, Włodzimierz Nahorny, Marcin Wasilewski, Grzegorz Turnau, Andrzej Jagodziński, Bogdan Hołownia, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania, Michał Tokaj, Piotr Orzechowski, Tomasz Kałwak, Lutosławski Piano Duo (Bartek Wąsik i Emilia Sitarz), Atom String Quartet oraz gościnnie Henryk Miśkiewicz.

Płyta CD I DVD z rejestracją koncertu miała swoją premierę 28 października 2017 wywołując ogromne uznanie krytyków i środowiska muzycznego, które przełożyło się na przyznanie płycie następujących nagród I wyróżnień:

 

FRYDERYK 2016

Jazzowy Artysta Roku – nominacja dla Doroty Miśkiewicz

Jazzowy Album Roku – nominacja

JAZZ TOP 2016 magazynu Jazz Forum

Zwycięzca w kategoriach:

Najlepszy album

Najważniejsze wydarzenie jazzowe

KORYFEUSZ POLSKIEJ MUZYKI 2016

“Osobowość Roku” - nominacja

 

Publiczności w Sosnowcu Dorota Miśkiewicz proponuje koncert, będący „pomniejszoną" prezentacją unikalnego przedsięwzięcia, zrealizowanego w Warszawie. Biorą w nich udział trzej pianiści reprezentujący trzy muzyczne pokolenia oraz Atom String Quartet

Na koncert składają się piosenki należące do kanonu polskiej muzyki, a ich wybór podyktowany został osobistymi sympatiami Doroty, subiektywnym odczuwaniem muzyki i tekstu. Decyzje aranżacyjne dotyczące wybranych utworów pozostawione zostały pianistom. Niektóre aranżacje są zaskakujące, pokazują nowe oblicze mniej lub bardziej znanych piosenek, inne dążą do prostoty, nie odbiegając znacznie od oryginałów. Jedne i drugie zachwycają!

 

21.01.2018 godzina 18:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Bilety w cenie: Kat.A - 40,00zł / Kat.B - 30,00zł


Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury

 

 Zapraszamy