1. Start
  2. Wydarzenia
  3. 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto kina dla dzieci!

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto kina dla dzieci!

24 - 29 września 2017 Muza Kino

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto kina dla dzieci już we wrześniu w sali Muza Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu!

„Pora na ciekawość!” – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września – 1 października odbędzie się w 20 miastach w Polsce. Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy.

W programie tegorocznego Kina Dzieci w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury (24-29.09) znajdzie się 8 tytułów, w większości polskich premier, którym w ogólnopolskim głosowaniu swoją nagrodę przyzna publiczność.

W programie „Superagentka”, duńska animacja o dziewczynce, która marzy o byciu detektywem,  „Zimowe przygody Jill i Joy”, czyli kolejna część perypetii bohaterek znanych z poprzednich edycji Kina Dzieci, dla starszaków „Storm. Opowieść o odwadze” – produkcja kostiumowa z zapierającymi dech w piersiach panoramami renesansowego miasta, po której zwykła umiejętność czytania  będzie wydawała się supermocą oraz „Blanka”, film, w którym wychowana na ulicach Manili bohaterka stara się stworzyć dla siebie namiastkę domu.

Tytułowa bohaterka „Przygody Nelly” wplącze się w kryminalną intrygę i przemierzając bezdroża z pomagającym jej czternastoletnim Tibi, pozna Rumunię pełną kolorów i wrażliwych, pomocnych ludzi. Z kolei Villads, bohater filmu „Villads z Valby”, 6-latek o nieposkromionej wyobraźni, stanie przed nowym wyzwaniem – początkiem szkoły.

Do tego dwie pełne kolorów europejskie animacje, norweski film „Solan i Ludwik - wielki wyścig z serem” o lekkomyślnym Lousie Sroce, który stawia na szali dom przyjaciela, by wziąć udział w wyścigu i niemiecka produkcja „Opowieści świnki” o przygodach trójki zwierząt z wioski Mullewapp.

Już teraz najmłodsi mogą zabrać ze sobą kawałek festiwalowej rozrywki i rozbudzić swoją ciekawość, biorąc udział w konkursach Kina Dzieci. Na www.kinodzieci.pl najmłodsi i ich rodzice znajdą „Wakacyjne łamigłówki Kina Dzieci dla ciekawskich”, a także karty konkursowe do pokolorowania dla najmłodszych fanów „Żubra Pompika” i książkowej serii „Basia” – do wygrania zestawy książek i filmowe upominki. Do zobaczenia na Festiwalu Filmowym Kino Dzieci!

Współorganizatorem wydarzenia jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Więcej informacji: kinodzieci.pl Facebook: facebook.com/kinodzieci Instagram: instagram.com/kino.dzieci 

 

24-29.09.2017

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec


Bilety w cenie: 10,00 zł


Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury


Harmonogram:

24.09 / godzina 12:00 - Zimowe przygody jill i joy

24.09 / godzina 14:00 - Superagentka

24.09 / godzina 16:00 - Storm. opowieść o odwadze

25.09 / godzina 17:00 - Przygoda Nelly

26.09 / godzina 17:00 - Opowieści świnki

27.09 / godzina 17:00 - Villads

28.09 / godzina 17:00 - Solan i Ludwik. wielki wyścig z serem

29.09 / godzina 17:00 - Blanka