1. Start
  2. Wydarzenia
  3. THE KLENCZON EXPERIENCE

THE KLENCZON EXPERIENCE

21 października 2017 18:00 Muza Muzyka

Współtwórca mega hitu ‘DOROSŁE DZIECI’ oraz najlepszy polski instrumentalista według czasopisma ‘Teraz Rock’ – WOJCIECH HOFFMANN – w hołdzie swojemu największemu Idolowi postanowił stworzyć grupę muzyczną grającą piosenki tego wspaniałego gitarzysty. Do współpracy zaprosił Mariusza Bobkowskiego z TURBO oraz Arka Malinowskiego z którym przez kilka lat razem występowali w macierzystym zespole KRZYSZTOFA KLENCZONACZERWONYCH GITARACH

Pomysł na ‘THE KLENCZON EXPERIENCE’ zrodził się z naturalnych pobudek i chęci oddania hołdu dla dokonań legendarnego Artysty:

Dla mnie wszystko zaczęło się od powstania CZERWONYCH GITARwspomina WOJCIECH HOFFMANN. Ten zespół spowodował to, że jestem dzisiaj gitarzystą, muzykiem i kompozytorem. KRZYSIEK zafascynował mnie od pierwszych piosenek a jego gra na gitarze porwała mnie do tego stopnia, że na swoją prace maturalną wykonałem replikę gitary, na której grał w CZERWONYCH GITARACH. To była japońska gitara ZENON-Audition. Fizycznie zobaczyłem ją na koncercie ‘GITAR’ w Gostyniu w 1966 roku, potem na okładce ich drugiej płyty i od tamtej pory KLENCZON i jego instrument były dla mnie najważniejsze. Do dzisiaj czuję jego ducha przy sobie, to metafizyczne przeżycie. Charyzma KLENCZONA i jego podejście do rock and rolla to cechy bardzo mi bliskie i dlatego w podziękowaniu KRZYŚKOWI postanowiłem stworzyć ‘THE KLENCZON EXPERIENCE’.

Biorąc pod uwagę znajomość tematu CZERWONYCH GITAR i muzyki rockowej WOJCIECH HOFFMANN poprzez swoje interpretacje zamierza dotrzeć tak do starych jak i nowych odbiorców muzyki KLENCZONA.

Celem \'THE KLENCZON EXPERIENCE’ jest propagowanie piosenek KRZYSZTOFA KLENCZONA i jego osoby – podkreśla gitarzysta. Piosenki KRZYŚKA są ponadczasowe, wiele z nich stało się wielkimi przebojami i są znane do dzisiaj. Niejednokrotnie miały też bardzo liryczny przekaz. Wszyscy pamiętamy niezwykle piękne utwory takie jak BIAŁY KRZYŻ poświęcony ojcu czy ‘WRÓĆMY NA JEZIORA’ i ‘KWIATY WE WŁOSACH’... ale pisał też utwory pogodniejsze np. ‘POWIEDZ STARY GDZIEŚ TY BYŁ’ albo ‘NIKT NA ŚWIECIE NIE WIE’, idealnie oddające nastrój tamtejszej epoki.

Wykorzystując swój przeszło 40-letni staż muzyczny zdobyty w zespole TURBO i CZERWONYCH GITARACH \'The Klenczon Experience\' jest sumą nabytych doświadczeń WOJCIECHA HOFFMANNA, ze szczególną dbałością o jakość i zachowanie klimatu lat sześćdziesiątych. Wszystko to stawia THE KLENCZON EXPERIENCE’ na szczególnej pozycji wśród wielu istniejących muzycznych projektów i zespołów coverowych Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar.

Wojciech Hoffmann: W trakcie dwugodzinnych koncertów będzie prezentowana twórczość KLENCZONA z różnych etapów jego działalności. W repertuarze znajdują się piosenki z okresu CZERWONYCH GITAR jak i TRZECH KORON, sięgnęliśmy również do niektórych utworów z jego solowej amerykańskiej produkcji. Moje duchowe powiązanie z KRZYSZTOFEM jest tym większe, że grałem przez trzy lata w CZERWONYCH GITARACH na jego pozycji i jestem w posiadaniu gitar, na jakich KLENCZON grał w CG. Większość programu będzie wykonywana na autentycznej gitarze z roku 1961 ZENON Audition, na której KRZYSIEK grał w CG i którą specjalnie zakupiłem na ten cel. Brzmienie tego instrumentu jest do dzisiaj bardzo charakterystyczne i odzwierciedla charakter muzyki CZERWONYCH GITAR z lat sześćdziesiątych. Wyjątkowa gitara znajdzie się również we własności muzeum i fundacji im. Krzysztofa Klenczona.

Muzyka ‘THE KLENCZON EXPERIENCE’ prezentowana na koncertach jest powrotem do brzmienia lat sześćdziesiątych, jednakże biorąc pod uwagę miłość KRZYSZTOFA do Jimiego Hendrixa występ wypełnią również bardziej rockowe aranżacje, szczególnie w bloku kompozycji TRZECH KORON.

KRZYSZTOF KLENCZON gdyby żył do dzisiaj z pewnością grałby muzykę rockową, bardzo gitarową, którą interesował się jeszcze w latach siedemdziesiątych – zwraca uwagę HOFFMANN. Podczas wielu moich spotkań z jego żoną ALICJĄ BIBI KLENCZON I siostrą HANIĄ KLENCZON podkreślany był zawsze temat jego miłości do muzyki  HENDRIXA, DEEP PURPLE i LED ZEPPELIN z okresu lat siedemdziesiątych. Niestety, nieoczekiwana śmierć Artysty zniweczyła jego plany artystyczne.

Na blisko dwugodzinny program THE KLENCZON EXPERIENCE złożą się piosenki KRZYSZTOFA z okresu CZERWONYCH GITAR i późniejsze z TRZECH KORON. W repertuarze zespołu każdy słuchacz odnajdzie coś dla siebie, nie zabraknie bowiem takich hitów jak m. in. ‘NIE  PRZEJDZIEMY  DO  HISTORII’, ‘10 W SKALI  BEAUFORTA’, ‘BIAŁY  KRZYŻ’, ‘KWIATY  WE  WŁOSACH’, ‘MY  Z  XX  WIEKU’, ‘NATALIE’, ‘POŹEGNANIE  Z  GITARĄ’, ‘JESIEŃ  IDZIE  PRZEZ  PARK’, ‘NIE  LICZ  DNI’, ‘WRÓĆMY  NA  JEZIORA’, ‘RANDKA  Z  DESZCZEM’, ‘JAK  MI  SIĘ  PODOBASZ’, ‘NIKT  NA  ŚWIECIE NIE WIE’, ‘ZBUNTOWANY  ANIOŁ’, ‘PORT’, ‘GDY KIEDYŚ ZNÓW ZAWOŁAM CIĘ’ i wiele innych piosenek.

THE KLENCZON EXPERIENCE to ogromna dawka beatowej energii w aranżacjach lat sześćdziesiątych gwarantująca duże przeżycia artystyczno-wizualne.

 

21.10.2017 godzina 18:00

Sala WIdowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Bilety w cenie: Kat.A - 30,00zł / Kat.B - 20,00zł


Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury

 

Zapraszamy