1. Start
  2. Wydarzenia
  3. Hungarian State Folk Ballet

Hungarian State Folk Ballet

18 października 2017 19:00 Muza Muzyka

Hungarian State Folk  Ballet

Państwowy Zespół Ludowy Węgier  

 

    Zespół został założony w 1951 roku w celu gromadzenia, przechowywania, prezentacji i kultywowania skarbów folkloru węgierskiego. Hungarian State Folk Ballet prezentuje wszystkie powiązane z ludowością węgierskie gatunki: muzykę historyczną, autentyczny taniec i  muzykę ludową, jak również opartą na tradycji muzykę świata.

    HSFB występował w 50 krajach, na czterech kontynentach, bawiąc w sumie ponad 8 milionów ludzi. W swojej siedzibie w Budapeszcie  HSFB występuje około 120 razy w roku, oprócz tych prezentacji jest stałym bywalcem licznych sal teatralnych zarówno w Europie, jaki i na całym świecie.

    Na początku lat 70 tych XX wieku nastąpiło w kulturze światowej wtórne zainteresowanie korzeniami sztuki, wtedy to zespoły zaczęły włączać do swojego repertuaru autentyczne motywy ludowe: muzyczne i taneczne. HSFB prezentował kulturę ściśle ludową, ale  dzięki kreatywności i wielkim umiejętnościom artystów przekroczył tę ideę i przełamał sztywne schematy. W dzisiejszych występach HNB tradycja tańca ludowego pojawia się w różnych aspektach; jest zarówno tematem, jak i środkami wyrazu, za pomocą których przekazywana jest ludowość. Folklor okazał się być twórczy i na tyle plastyczny, aby bawił wszystkich widzów, bez względu na ich upodobania.

   Zapraszamy na pierwsze po 25 latach koncerty w Polsce tego wspaniałego zespołu, gwarantujemy wspaniałe przeżycia i wyśmienitą zabawę, feria barw, dźwięku i dynamicznego tańca przeniosą Państwa w inny, lepszy świat.

 

18.10.2017  godzina 19:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Bilety w cenie: 60,00zł

 

Bilety dostępne online: https://www.ebilet.pl/bilety.php?id=118699

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury

 

Zapraszamy