1. Start
  2. Wydarzenia
  3. Marek Piekarczyk i Przyjaciele

Marek Piekarczyk i Przyjaciele

30 marca 2019 18:00 Muza Muzyka


Koncert Marek Piekarczyk i Przyjaciele z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Silesian Chamber Players pod batutą krakowskiego dyrygenta Tomasza Chmiela


wystąpią: Marek Piekarczyk, Małgorzata Ostrowska, Grażyna Łobaszewska, Krzysztof Ścierański (gitara basowa), Route 11 - (Maciej Blumkowski - śpiew, Martin Czerwiński - gitara elektryczna), Tadeusz Apryjas - (gitara), Jacek Borowiecki - (instrumenty perkusyjne), Anna Jędrzejek oraz Orkiestra Symfoniczna Silesian Chamber Players pod batutą krakowskiego dyrygenta Tomasza Chmiela. 

 

Marek Piekarczyk - prawdziwa legenda polskiej muzyki.  Ten charyzmatyczny wokalista, autor tekstów i muzyki ma na koncie ponad 25 płyt. Do tego przeszło dwa i pół tysiąca koncertów, głównie w Polsce, ale także w USA, Kanadzie, i wielu krajach Europy. Przez kilkanaście lat w Teatrze Muzycznym w Gdyni, grał tytułową rolę w rock-operze „Jesus Christ Super Star”. Ponad 200 przedstawień! Czym dla niego jest muzyka? „Mamy w mózgu coś takiego, jakby strunę, która powoduje, że znajdujemy rozkosz w słuchaniu muzyki. I nie ma to znaczenia czy jest to Mozart czy rock and roll. (…) Każda muzyka musi mieć swój czad i brzmienie, musi mieć pomysł i wyraźny przekaz. Artysta, który gra – styl nie ma znaczenia – musi być naprawdę mistrzem, musi podejść do muzyki z największa uwagą, i wtedy ludzie go pokochają” – czytamy w książce „Marek Piekarczyk. Zwierzenia kontestatora”.

Grażyna Łobaszewska - Wokalistka i kompozytorka, która dawniej słynęła ze smutnych piosenek bo z tą melancholią jest jej bardzo do twarzy ,znana z takich piosenek jak \'Czas nas uczy pogody", "Ludzie z duszą", "Brzydcy", "Gdybyś". Muzyczny świat usłyszał o niej w 1971 r. dzięki Festiwalowi Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Piosenkarka porównywana z Arethą Franklin czy Billie Holiday. Jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to „najczarniejsza z białych kobiet”.

Małgorzata Ostrowska - to artystka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeden z najlepszych żeńskich głosów rockowych w Polsce. Przez 10 lat związana była z zespołem Lombard, który wypromował takie hity jak „Taniec pingwina na szkle" czy „Szklana pogoda". Od 1996 roku Ostrowska rozwija karierę solową - wydaje płyty i koncertuje. W 1999 roku została nagrodzona za całokształt twórczości „Bursztynowym Słowikiem" na Festiwalu w Sopocie. 

Krzysztof Ścierański - legenda jazzu i jazz-rocka, czołowy reprezentant stylu fusion, założyciel i lider Laboratorium. Kompozycje Ścierańskiego weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej, na przykład przeboje: „Jak ołów" i „Brzydcy" Grażyny Łobaszewskiej, czy „"Pomidory" Ewy Bem. Krzysztof Ścierański jest od dwudziestu lat najlepszym polskim basistą, co potwierdza doroczny ranking miesięcznika "Jazz Forum"


30.03.2019 godzina 18:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec


Bilety w cenie:

Kat.A - 60,00zł / Kat.B - 50,00zł

 

Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury

Zapraszamy