1. Start
  2. Wydarzenia
  3. Koncert Kameralny DankArt

Koncert Kameralny DankArt

10 lutego 2019 17:00 Klub im. Jana Kiepury Muzyka

koncert kameralny

DankArt ...owo i jazzowo


Muzyka wymienionych gatunków zawsze była formą wyrażania indywidualności i nośnikiem mocnego przekazu. Solidne brzmienie, dostrojone do szybkiego tempa muzyki i wesołego charakteru piosenek często przeplatało się z delikatnym, czasem melancholijnym  nastrojem ballad. Big Bandy prowadzone przez tak legendarnych muzyków jak Duke Ellington, Tommy Dorsey czy Count Basie były ikonami ówczesnej muzyki, a ich tworczość urosła do symbolu radości i ukojenia podczas Wielkiego Kryzysu USA. Ogromny wpływ wywarła też na kolejne pokolenia muzyków. Własnym torem od ponad trzech stuleci rozwija się forma kwartetu smyczkowego w muzyce, nie przestając fascynować twórców i słuchaczy. A co jeśli połączyć oba nurty?

Jazz, swing, blues...słowem standardy muzyki rozrywkowej, jak również musicalowej. Niezwykłe połączenie brzmienia kwartetu smyczkowego i energetycznych rytmów...elegancja i radość!

 

W programie koncertu m.in:

Take The “A” Train – B.Strayhorn,  Autumn leaves – J.Kosma, I\'m Beginning to See the Light – D.Ellington, Cry Me a River – A.Hamilton, Sophisticated Lady – D.Ellington, Blues in the Night – H.Arlen, Chicago – F.Fischer, Bach goes jazz – parafraza, Summertime – G.Gershwin, Dla Elizy – parafraza utworu L.van Beethovena

 

Wykonawcy:

Kwartet DankArt

Michał Siwy – I skrzypce

Paweł Muszała – II skrzypce

Rafał Woźniak – altówka

Katarzyna Czypka – wiolonczela

Małgorzata Szymecka - perkusja

 

Małgorzata Miriam Szymecka

Absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie perkusji Mariana Rapczewskiego oraz studiów podyplomowych na Universitaet Mozarteum Salzburg w klasie Petera Sadlo. Jest laureatką międzynarodowych konkursów perkusyjnych. Od wielu lat zapraszana do współpracy z wieloma znakomitymi orkiestrami takimi jak Mozarteum Orchester Salzburg, Staatskapelle Dresden, Konzerthausorchester Berlin, Camerata Salzburg, Narodowe Forum Muzyki, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, NOSPR. Obecnie związana  z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej im. H.M.Góreckiego w Katowicach. Poza muzyką klasyczną w kręgu zainteresowań artystki znajduje się również muzyka rozrywkowa, którą wykonuje z dużym powodzeniem od wielu lat.

 

10.02.2019 godzina 17:00

Miejski Klub im. Jana Kiepury

ul. Będzińska 6, Sosnowiec

 

Bilety w cenie: 20,00zł

 

Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury

 

Zapraszamy