1. Start
  2. Z życia Klubu
  3. Koncert Kameralny pt. Ignacemu Janowi Paderewskiemu w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koncert Kameralny pt. Ignacemu Janowi Paderewskiemu w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

28 października 2018 17:30 Klub im. Jana Kiepury Muzyka

Rok 2018 jest szczególnym rokiem dla Polski, która świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości. Ignacy Jan Paderewski - polski pianista, kompozytor, działacz niepodległościowy, mąż stanu i polityk – to postać, której zawdzięczamy niepodległość i która zasługuje na szczególne upamiętnienie.

28 października 2018r. o godzinie 17.30 w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu przy ul. Będzińskiej 6 odbędzie się koncert kameralny pt. Ignacemu Janowi Paderewskiemu w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykonawcami koncertu będą sopranistka Joanna Węgrzynowicz-Nowak oraz pianista Tomasz Śliwiński, którzy zaprezentują dwa cykle pieśni na głos z fortepianem do słów Adama Mickiewicza i Adama Asnyka (op.7 i op.18) oraz kompozycje fortepianowe Ignacego Jana Paderewskiego.

Koncert realizowany jest w ramach stypendium Prezydenta Miasta Sosnowca a także wpisany jest w kalendarium oficjalnych ogólnopolskich obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – program „Niepodległa”.

 

Wstęp wolny

(ilość miejsc ograniczona - 100 miejsc)