1. Start
  2. Z życia Klubu
  3. Spotkanie autorskie z Romualdem Wójcikiem

Spotkanie autorskie z Romualdem Wójcikiem

04 września 2017 17:00 Klub im. Jana Kiepury

Romuald Wójcik - poeta i satyryk z Sosnowca.


Swoje wiersze, opowiadania i fraszki zamieszczał w różnych czasopismach i publikacjach zbiorowych. Wydał zbiór fraszek Epigramy i nie tylko, Fraszki nowe przebojowe, Anioł w pubie oraz Słoneczne marzenia z odrobiną cienia. Napisał też teksty piosenek o sławnych ludziach z Sosnowca min.: Pieśń o Kiepurze, Piosenka dla Szpilmana, Ballada o Pawelcu, które zostały nagrane wraz z innymi utworami na płycie. Impulsem do jego pracy twórczej są prawdziwe wydarzenia oraz obserwacje z życia codziennego. Swoim pisaniem pragnie rozbawić czytelnika, wywołać nastrój romantyczny i zmusić do refleksji.
Uczestniczył w wielu spotkaniach autorskich i konkursach literackich. Został laureatem  Konkursu Jednego Wiersza w Salonie Artystyczno - Literackim w Dąbrowie Górniczej.
Za działalność twórczą został wyróżniony w roku 2011 przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką Zasłużony Działacz Kultury.
Należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie(Oddział w Będzinie), jest też członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie.


ZAPRASZAMY NA PREZENTACJĘ
OSTATNIEJ PUBLIKACJI ROMUALDA WÓJCIKA
ECHO PRZESZŁOŚCI - SMUTKI I RADOŚCI

 

04.09.2017 godzina 17:00

Miejski Klub im. Jana Kiepury

ul. Będzińska 6, Sosnowiec

 

Wstęp wolny