1. Start
  2. Archiwum wydarzeń
  3. Przystanki artystyczne - wystawa Rysunków Krystyny Brzozowskiej-Eymar

Przystanki artystyczne - wystawa Rysunków Krystyny Brzozowskiej-Eymar

03 - 31 stycznia 2018 wernisaż: 05.01.2018 godzina 17:00 Muza

Krystyna Brzozowska-Eymar - urodzona i zamieszkała w Sosnowcu.

W Polsce zawodowo realizowała się jako radca prawny, a następnie - pracownik samorządu województwa zajmując się międzynarodową współpracą międzyregionalną.  Wiele lat mieszkała poza Polską. Różnorodne doświadczenia życiowe sprawiły, że ceni otwartość na świat , spotkania i dialog z ludźmi różnych języków, tożsamości i kultur .   

Zarówno będąc czynną zawodowo, jak i obecnie na emeryturze oddaje się z upodobaniem wielu zainteresowaniom i pasjom. Sporo podróżuje do miejsc odległych, ale i bliższych, uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych , zwłaszcza z obszaru muzyki, plastyki i filmu. Rysuje od wielu lat, niekiedy ograniczając się do prostego szkicu, kiedy indziej wykonując prace bardziej kompletne. Odmawia kategoryzowania się siebie jako artystki, także nieprofesjonalnej. Rysowanie to jej hobby powstające często w pośpiechu, w drodze, przy użyciu najprostszych dostępnych narzędzi - bloku rysunkowego, flamastrów i kredek. Rysunki stają się swoistym reportażem z podróży, sposobem na zatrzymanie "w kadrze"  fascynacji bogactwem starej , czy tradycyjnej architektury, jej wkomponowaniem w przyrodę, bardzo osobistym zapisem emocji i wrażeń, bez ambicji ingerowania w przestrzeń podlegającą utrwaleniu na papierze, poprzez jej przekształcanie, czy upiększanie itp.    .

Była uczestnikiem Klubu Plastyka Amatora przy DK Metalowiec, w latach 90-tych ub. wieku - Klubu 13 Muz, a obecnie jest członkiem Grupy 'Relacje". Obok uczestnictwa w wystawach zbiorowych miała parę wystaw indywidualnych, m.in. we Francji, Częstochowie, ostatnią w Katowicach w czerwcu 2014 r. 

 

wystawa:

03 - 31.01.2018

Galeria MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

wernisaż wystawy:

05.01.2018 godzina 17:00

Galeria MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec


wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy