1. Start
  2. Archiwum wydarzeń
  3. Od Opery do Musicalu

Od Opery do Musicalu

03 grudnia 2017 17:00 Muza Muzyka

Od Opery do Musicalu

 Najpiękniejsze pieśni operowe świata oraz największe hity z polskich i amerykańskich musicali. Śpiewa Krzysztof Knapczyk.

Premiera: 3 grudnia 2017 r., godz. 17.00, Sala Widowiskowo - Koncertowa Muza, ul. Warszawska 2, 41-200 Sosnowiec.

Prowadzenie koncertu: Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas.

 

Zapraszamy na wspaniały koncert, w którym muzyka klasyczna zabrzmi jak największe hity z list przebojów, a hity z list przebojów zaśpiewane zostaną jak wielkie pieśni operowe! Podczas koncertu "Od Opery do Musicalu" publiczność będzie mogła wysłuchać takich utworów klasycznych jak "O sole mio" czy "La donna e mobile", a także wielkich hitów z musicali: "Aladyn", "Skrzypek na dachu", "Romeo i Julia", "Metro" czy "Karol. Musical o życiu Jana Pawła II". Nie zabraknie również autorskich utworów Krzysztofa Knapczyka, w tym wzruszających ballad i własnych pieśni operowych!

 

Krzysztof Knapczyk - młody, przystojny i niezwykle utalentowany. Odkrycie wokalne roku 2017. Okrzyknięty przez fanów rodzimym, solowym odpowiednikiem włoskiego trio Il Volo. Aktor, solista (tenor), multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, odtwórca jednej z głównych ról w musicalu "Karol" o życiu Jana Pawła II. Należy do grona najzdolniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Jego twórczość to muzyka klasyczna śpiewana w nowatorski, oryginalny sposób - z zacięciem popowym i musicalowym. Wprowadza operę "pod strzechy" - odkrywa na nowo siłę najpiękniejszych arii i pieśni operowych świata oraz prezentuje je publiczności w nietypowych, współczesnych, "lekkich" aranżacjach. Według krytyków skutecznie skraca dystans pomiędzy operą, popem i musicalem, swobodnie poruszając się w każdym z tych gatunków i łącząc je w niepowtarzalne, muzyczne układanki.

 

Swoimi brawurowymi wykonaniami Krzysztof Knapczyk zdobywa uznanie słuchaczy w każdym wieku. Śpiewa po polsku, angielsku, włosku i rosyjsku. W 2016 roku, jako jedyny polski muzyk, otrzymał Stypendium Artystyczne Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego za autorski projekt "Opera na ulicy", z którym odwiedził m.in. Amsterdam, Paryż, Bratysławę i Berlin. 

 

Bilety w cenie: 29,00zł/49,00zł/79,00zł/99,00zł


Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury

 

Sprzedaż biletów dla osób indywidualnych – kliknij!  http://www.eventim.pl/od-opery-do-musicalu-sosnowiec-bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&key=1916865%249724432&jumpIn=yTix&kuid=&hideArtist=true&from=erdetaila

 

Sprzedaż biletów dla grup zorganizowanych – kliknij! http://www.fundacja-edukacja.org.pl/get_file.php?f=%2Ffiles%2Fother%2F2_zam%C3%B3wienie_bilety_od_opery.doc

 

Więcej na stronie: http://krzysztofknapczyk.pl/od-opery-do-musicalu

 

Kontakt w sprawie biletów: prbiuro@prokonto.pl, tel. kom. 607-035-169

Produkcja: Agencja Kreatywna Przemysław Ruta Communication