1. Start
  2. Archiwum wydarzeń
  3. SuperWirtuozi - Kontratak FałszoPotworków z zespołem Ted Nemeth

SuperWirtuozi - Kontratak FałszoPotworków z zespołem Ted Nemeth

12 listopada 2017 16:00 Muza Muzyka

familijny serial muzyczny
SuperWirtuozi
gwiazdozbiór GAMA

Kontratak FałszoPotworków
z zespołem Ted Nemeth

 
Uwaga!!! Wzywamy wszystkie uśmiechnięte Duszki, Czarownice i inne dobre Wampiry do stawienia się na muzycznej zabawie z SuperWirtuozami Rockmanami. Szykujcie miotły, różdżki, magiczne przedmioty i przybywajcie tłumnie! Dzielnie stawimy czoła FałszoPotworkom, FałszoZombiakiom i wszelkim innym FałszoStworom.

Listopadowy odcinek nowej serii SuperWirtuozów, czyli familijny spektakl muzyczny z gościnnym udziałem zespołu Ted Nemeth - znakomitych muzyków rockowo-popowych. Towarzyszyć im będzie Satellite Orchestra pod dyrekcją Macieja Cisowskiego w bogatym repertuarze muzyki poważnej, rozrywkowej, filmowej oraz piosenki dziecięcej. Spektakl trwa ok. 60 minut.

Już dziś możesz śledź fanpage SuperWirtuozów na Facebook’u
https://www.facebook.com/SuperWirtuozi/


Ted Nemeth powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno. Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens. Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy. Czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi. Ted Nemeth, to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. Grał m.in. u boku takich zespołów jak: Organek, T.Love Alternative czy happysad. W zeszłym roku ich debiutancki album „Ostatni Krzyk Mody” zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze co mogło się zdarzyć w 2016 roku, w tym mieście. W tym roku pojawili się na scenach znaczących polskich festiwali: Jarocin Festiwal oraz Przystanek Woodstock zbierając komplet publiczności.

Na swoim koncie zespół posiada dwa długogrające wydawnictwa ciepło przyjęte przez krytyków muzycznych. Za brzmienie Tedów na obu krążkach odpowiada Paweł Cieślak z Hasselhoff Studio, którego spokojnie można uznać za 5-tego członka zespołu.

recenzje:

„Ja przez ostatni długi czas, może nawet to już idzie w latach, szukam takiej kapeli, której muzycy będą trochę ulicznymi kotami. Będą takie rzeczy pisali, śpiewali. Będzie w tym trochę brudu, będzie trochę nierówno, nie wszystko się będzie zgadzało, nie wszystko będzie idealne, ale z drugiej strony będzie idealne absolutnie wszystko.”

Piotr Stelmach, Trójka

 Program „Offensywa”, w którym zespół również zagrał na żywo (29.09.2017)

„Ted Nemeth już przy pierwszej płycie znalazł klucz do mojego ucha, dzięki beztroskiej i pełnej świeżości zabawie melodią, hałasem i rytmem. Do tego głos Patryka, z jednej strony taki prawdziwkowy i naturalny, z drugiej hipnotycznie wciągający. On nie tylko opowiada historie, ale staje się nimi.”

 Marcin Bisiorek, Muzo.fm

Recenzja płyty CTRL C, która ukazała się na portalu kulturalnaplaneta.pl (16.10.2017)

 

SINGLE:

Retrocukiernia (z debiutu):
https://www.youtube.com/watch?v=ALQMqsfxuuk

Umówiony Znak (z debiutu):
https://www.youtube.com/watch?v=u-3hjBHF_o8 

Wspólny Punkt (wypuszczony we wrześniu z CTRL C):
https://www.youtube.com/watch?v=WkY_mPbpsv8

FANPAGE ZESPOŁU
https://www.facebook.com/Tednemeth/
https://www.instagram.com/tednemethmusic/

 
Gwiazdozbiór GAMA to nowy sezon familijnego serialu muzycznego SuperWirtuozi. Łączy w sobie doświadczenie sceniczne, zupełnie nową fabułę dramaturgiczną, charakter dynamicznego widowiska scenicznego oraz wysoką jakość wykonawczą i edukacyjną. Podczas występów, Najmłodsi Widzowie będą mieli okazję usłyszeć najwybitniejszych i najbardziej znanych wykonawców współczesnej sceny muzycznej w stworzonej specjalnie dla nich formie przyjaznego widowiska.

 

wykonawcy:

TED NEMETH (SuperWirtuozi Rockmani)

SATELLITE ORCHESTRA i Grupa aktorsko-taneczna

Maciej CISOWSKI (dyrygent)

 

twórcy:

TED NEMETH (teksty i muzyka)

Maciej Cisowski (scenariusz, reżyseria, kompozycja i aranżacja)

 

12.11.2017 godzina 16:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Bilety w cenie: 10,00zł

 

Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury

 

 Zapraszamy